Temsilcimiz Xantares’in formasını giydiği Alman organizasyon BIG, cs_summit 6 Avrupa’nın finalinde Vitality ekibini 3-2 yenerek kupaya uzanan taraf oldu.

 

cs_summit 6 Online: Europe, 24 Haziran- 5 Temmuz tarihleri arasında Avrupa’da online olarak düzenlendi. Turnuvada 16 takım, 125.000$’lık ödül havuzu ve binlerce RMR puanı için kıyasıya mücadele etti.

16 takım önce 4 farklı gruba bölündü ve her gruptan 3 ekip playofflara çıkmaya hak kazandı. İkili eleme sistemiyle düzenlenen turnuvanın playoff aşamasında maçlar finale kadar bo3 olarak düzenlendi. Büyük final ise bo5 üzerinden oynandı.

Bu görsel, HLTV.org’tan alınmıştır.

Büyük finalde Vitality ve BIG karşı karşıya geldi. Vitality, Upper Bracket aşamasından finale çıktığı için seriye 1-0 önde başladı. İlk maç Mirage haritasında oynandı ve Alman temsilcisi BIG, harita üzerinde rakibine karşı üstünlük kurdu ve haritayı 16-8 kazanarak seride durumu 1-1’e getirdi.

3. maçı 16-11 alan Vitality, şampiyonluk için büyük bir avantaj elde etti. Ancak BIG Dust2 ve Overpass haritalarını 16-10 kazanarak seride durumu 3-2’ye getirdi ve kupaya uzanan taraf oldu. BIG bu şampiyonluk ile birlikte 34.000 dolar ve 2000 RMR puanının sahibi oldu.

Bu turnuvanın ardından, direkt olarak major turnuvasına katılacak olan takımların sıralaması şu şekilde şekillendi:

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin