Resident Evil’in daha önce çıkarttığı masa oyunlarını hepimiz az çok biliyoruz. Redident Evil 2 ve Resident Evil 3: The Board Game, Leon Kennedy ve Jill Valentine gibi hayatta kalan karakterlerin yaşam mücadelesi ve güvenlikleri için savaşmak zorunda kaldıkları kısım Racoon City’de gerçekleşti. Resident Evil: The Board Game’de Kaptan Wesker, Barry Burton ve Vlaire Redfield rollerinde oynuyordunuz ve gizemli Spencer Malikanesi’ni araştırarak oyun içindeki dehşeti çözmeye keşfetmeye çalışıyordunuz.

Steamforged, Resident Evil: The Board Game için bazı ayrıntıları bizlerle birlikte paylaştı. Residen Evil The Board Game, önceki oyunlarından biraz daha gelişmiş bir şekilde bizlere sunulacak. Yeni masa oyunu da öncekiler gibi hala bir veya dört oyuncuyla oynanacak. Seçim odaklı bir yapıya sahip olacak ve T-virüsüne maruz kalan canavarları yenebilmek için keşif yapmamız ve kaynak edinmemiz gerekecek. Yüksek olasılıkla belli bir tur sayısından sonra oyunun zorluğunu arttıran ve gerilimi aynı hayatta kalma sisteminin biraz değiştirilmiş versiyonuna sahip olacak.

Önceki oyunlarda da olduğu gibi Steamforged Kickstarter’ın yardımı ile harekete geçecek. Bir uzatma veya değişiklikler yapılmazsa 26 Ekim tarihinde bizlere sunulacak.

Resident Evil: The Board Game Teaser Trailer

Resident Evil: Code Veronica X, Xbox’ın Games With Gold’a geleceği de duyuruldu. Resident Evil: Code Veronica X, 16 Ekim’de başlayıp 31 Ekim’de sona erecek olan ve Xbox Game Pass Ultimate abonelerine de olduğu gibi Xbox Live Gold üyeleri için de ücretsiz olacak.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin