Geçtiğimiz günlerde lansmanı yapılan ve gelecek güncellemelerle full sürümüne geçiş yapacağı bildirilen eFootball 2022, tüm futbolseverlerin ilgi odağı haline gelmişti. Fakat, gerek grafik ayarları ile gerekse oynanış mekanikleri ile beklentilerin çok altında kalan eFootball 2022, oyuncular tarafından Steam üzerindeki en nefret edilen oyun olarak seçildi.

Yaşanan sorunlardan ve toplanan tepkilerden sonra tüm oklar Konami Digital Entertainment üzerine yöneldi. Konami, beklentileri karşılayamayan eFootball 2022 için tüm futbolseverlerden özür dileyerek hatalarının farkında olduğunu ve geliştirme ekiplerinin bu konu hakkında çok ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını açıkladı. Ekim ayında gelecek olan güncelleme için paçayı sıvayan Konami Digital Entertainment, aldıkları geri bildirimler doğrultusunda oyunun en kısa süre içerisinde iyileştirileceğini doğruladı.

Konami, oyunun resmi Twitter hesabından, bir çok futbolsever tarafından bir çok geri bildirim aldığını kabul ettikleri hakkında bir açıklama paylaştı. Açıklamada;

“Kullanıcıların ara sahneler, yüz ifadeleri, oyuncuların hareketleri ve topun davranışı ile ilgili yaşadığı sorunlara ilişkin raporlar olduğunu” yazdı.

Konami, yapılan açıklamayı, “Mümkün olduğunca çok kullanıcıyı memnun etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve eFootball 2022’ye desteğinizin devamını dört gözle bekliyoruz.” diye sonlandırdı.

Bu özür niteliğindeki yazı, eFootball 2022’nin yayınlanmasından kısa bir süre sonra yapıldı. 29 Eylül’de lansmanı yapılan ve tüm dikkatleri üzerine çeken eFootball 2022, mobil cihazlarda, PC’de, PlayStation 4, PlayStation 5, XBOX One ve XBOX Series X/S’de yayınlanmıştı.

Önceki içerikImpostor Factory Steam’de Çıkışını Gerçekleştirdi
Sonraki içerikResident Evil’den Yeni Korkunç Masa Oyunu Yakında Bizlerle

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin