eFootball 2022

Efsanevi PES serisinin devamı olan ve oyunseverler tarafından merakla beklenen eFootball gameplay videosu yayınlandı. Gamescom 2021 etkinliğinde tanıtılan videoda eFootball’da bulunacak menüler, grafikler, oyun dinamiği ve daha birçok özellik ile ilgili bilgiler yer alıyor. İşte detaylar…

eFootball Gameplay Videosu

eFootball Nasıl Olacak?

Gameplay videosunda ilk göze çarpan detay beta sürümünde de yer alan taktiksel defans stili oldu. Artık oyuncular topu kazanmak için rakibin üzerine gitmek yerine mesafeli duracak. Bu defans anlayışıyla ilgili oyunseverler FIFA’ya benzediği şeklinde yorumlarda bulundu.

PlayStation 5 kullanıcıları oyun içinde top teması ve kontrolünü hissedebilecek. Videoda rakip oyuncuyu kandırarak çalım atma özelliği ve çeşitli çalım animasyonlarından bahsedilmiş. Ayrıca defans oyuncusuna baskı uygulayıp paslarını keserek net gol pozisyonlarına girilebildiği görülüyor. Uzun top ile atağa çıkmanın oyunda oldukça etkili olduğu söylenebilir. Dayanıklılık ve fiziksel temasın daha gerçekçi olduğu vurgulanmış. Bazı futbolcuların kendine has oyun, pas ve şut stilleri gerçekçi bir şekilde aktarılmış. Faul sisteminde değişiklik yapıldığı da videoda belirtiliyor. Bir diğer detay ise “Sharp Kick” isimli yeni şut tekniği oldu. Bu özelliğin ileride yapılacak güncellemeler ile oyuna ekleneceği açıklandı.

PES serisinde uzun süredir değiştirilmeyen takım talimatları yeniden düzenlenmiş ve “Duel” adında yeni bir kamera açısı oyuna eklenmiş. Ayrıca Eylül ayında yeni duyuruların yapılacağı açıklandı.

eFootball ile ilgili ayrıntılı bilgi için oyunun resmi sitesini bu linkten ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca diğer eFootball haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Önceki içerikOtherSide Esports Talents Kampını Yeniden Başlattı
Sonraki içerikFree Fire MAX’in Ön Kayıt Tarihi Açıklandı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin