FIFA ve PES yıllardır süregelen hizmetleri sayesinde futbol oyun sahnesinde hegemonyalarını kurmuşlardı. Daha önce defalarca kez farklı oyunlar sahneye çıksa da, hiçbir zaman tam anlamıyla ayakta kalamadılar. Bu sefer oldukça iddialı bir şekilde FIFA ve PES eFootball’a yeni bir rakip geliyor.

FIFA ve PES’in futbol oyun sahnesindeki bu hegemonyalarına meydan okunmayalı çok uzun zaman olmuştu. Daha önce Red Card ve This is Football gibi oyunlar belli bir topluluğa hitap etmiş olsa da, varlıklarını koruyamadılar.

Ancak, oyuncular da FIFA’nın hatalarından bıktıkça PES eFootball serisine sürüklendi. Orada da FIFA’yı pastanın kreması yapan lisanslı takımları, kupaları veya logoları bulamadılar.

Her iki oyundan da sıkılmış olan oyuncular ise çareyi başka seçenekler aramakta buldular. Sanırım, oyuncuların bu çağrılarını bir şekilde duydular. Piyasaya bomba gibi gelmesi beklenen bu yeni oyunun adı ise UFL oldu.

İşte UFL Hakkında Tüm Bildiklerimiz:

UFL ile ilgili kaynaklar ve ayrıntılar oldukça az. Ancak, oyuncular 5000’den fazla lisanslı FIFPro oyuncularını kullanıp, kendi takımlarını oluşturup, dünya çapında diğer oyunculara karşı bir sıralama oluşturabilecekler.

Ek olarak, henüz belirtilen bir çıkış tarihi bulunmuyor. Ortada da kayda değecek bir oyun yok. Yine de, çıkış tarihinin yakın bir zamanda duyurulmasını bekliyoruz. Gamescomda da görülebilen tek şey; Keskin paslar ve gol şutları gibi kısa kliplerdi.

Oyuncuları heyecanlandıran bu oyunun ilk oynanış videosu 2022 yılının Ocak ayında gelecek. İşte UFL’nin resmi Twitter hesabından paylaştığı tweet:

UFL Resmi Twitter hesabına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Peki, gelelim bir futbol oyununu kelimenin tam anlamıyla bir futbol oyunu yapan en önemli detaya. UFL hangi lisanslara sahip olacak?

Belirtildiği gibi, UFL dünya çapında 65.000’den fazla oyuncuyu temsil eden kuruluş, FIFPro’daki oyuncu benzerliklerine ve lisanslarına sahip olacak.

Firma, aynı zamanda bir kaç futbol kulübü ile de ortaklık kurdu. Aralarında Westham United ve Hashtag United’ın bulunduğu takım listesi oldukça kabarık.

Henüz herhagi bir lig ile ortaklık duyurmayan firmanın, bu konuda çalışmaları devam ediyor. EA ve eFootball dünyanın dört bir yanındaki lig lisanslarının hepsini hemen hemen aldı. Bu lisanslar üzerinde de hatırı sayılır hakka sahipler. Bu da işleri UFL için oldukça zor bir çıkmaza sürüklüyor.

Her ne olursa olsun, yeni bir heyecan arayan oyunseverler için aradıkları heyecan verici o süreç başlıyor.

Önceki içerikASUS Yeni 4K HDR Profesyonel Monitörünü Duyurdu
Sonraki içerikEpic Games Oyuncular İçin Ücretsiz Oyununu Açıkladı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin