Capcom’un geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığı yeni Resident Evil oyunu Project Resistance’ın, kapalı beta süreciyle ilgili yeni bilgiler paylaşıldı. Capcom’un teaser sitesi ardından CGI bir video ile duyurduğu Project Resistance oyunu için ilk oynanış videoları daha önce belirtildiği gibi Tokyo Game Show 2019 fuarından geldi.

Capcom, düzenlenecek kapalı beta sürecinin 4-7 Ekim tarihleri arasında yapılacağını ve isteyen oyunseverlerin sürece dahil olabileceklerini açıkladı.

Yeni RE oyunu Project Resistance için oynanış videosu yayınlandı

Yeni Resident Evil oyunu olan Project Resistance videosuna baktığımızda oyunun tahmin ediliği gibi Evolve yapısında, yani 4 vs 1 şeklinde ilerleyeceğini görüyoruz. 

Şirketin yeni yapımı, 4 kişilik co-op oynanışa sahip olan korku temalı bir hayatta kalma oyunu olacak. 4 oyuncu önlerine çıkan engelleri aşıp hedef noktasına, yani kaçış kapısına ulaşmaya çalışırken diğer oyuncu ise onları engellemeye çalışacak. Tabi bu engel kısmında seriden aşina olduğumuz birçok zombi ve yaratığı devreye soktuğunu göreceğiz. Oyunla ilgili tanıtım videosunu paylaşan şirket, bu paylaşımla birlikte Resident Evil 3’ün yenilenmiş halini bekleyen oyuncularda da hayal kırıklığı yaratmış oldu.

5 dakikalık roundlar halinde oynanacak olan Project Resistance videosunda karakterlere ve oyunun işleyişine de yer verildiğini görüyoruz. Araştırma dinamikleri, karakterlerin farklı özellikleri, silahlar ve tuzaklar gibi dinamiklere de bu videoda yer verilmiş.

Project Resistance ile ilgili açıklamalarda bulunan Capcom, oyundaki bazı karakterleri de duyurdu. Buna göre Project Resistance yer alacak karakterlerden bir tanesi “Valerie“. Valerie, ekibin destek karakteri olacak ve diğer karakterleri iyileştirme sorumluluğunu alacak. “January” ise güvenlik kameralarıyla ilgilenen azılı bir bilgisayar korsanı. “Tyrone“sa gücüyle kendisini gösterecek ve düşmanları bir vuruşta alt edebilecek kapasitede. Son karakterimiz Samuel de Tyrone gibi mücadelelerde ön plana çıkacak bir saldırgan.

Project Resistance’ın 2003 yılında piyasaya sürülen Resident Evil Outbreak’a benzer bir oyun olacağı belirtiliyor. Capcom’un paylaştığı videoda türlü türlü düşmanları defeden kahramanların karşısına en son, Resident Evil 2’den tanıdığımız Mr. X benzeri bir düşman çıkıyor.

Capcom yaptığı açıklamalarda Project Resistance’ın şu an için bütün bir ürün olmadığını hala deneysel bir süreç geçirdiğini söyledi. Yapılan bu açıklama, Project Resistance’ın tam sürümünün henüz hazır olmadığını ve piyasaya tam sürüm olarak çıkış tarihinin belli olmadığını açıkça gösteriyor. Ancak oyunseverler, Project Resistance’ı PC, Xbox ve PlayStation platformlarında oynayabilecekler.

Oyunun  internet sitesine buradan gidebilirsiniz.

Oyunla ilgili yeni gelişmelere ulaştıkca sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Project Resistance Gameplay Overview

『プロジェクト レジスタンス』策略をかいくぐって生き延びろ! サバイバー側プレイ動画【TGS2019】

Oyunun  internet sitesine buradan gidebilirsiniz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin