Bir Reddit kullanıcısı GTA 6’ya ait olduğunu iddia ettiği bazı görüntüleri paylaştı. Paylaşımın ardından hem gönderi hem de kullanıcının hesabının silinmesi kafaları karıştırdı.

GTA 6 görüntüleri sızdırıldı mı?

GTA 6 görüntüleri olduğu iddia edilen fotoğraflar bir Reddit kullanıcısı tarafından sızdırıldı. Daha sonra ilginç bir şekilde bu görüntülerin paylaşılmasından sonra hem gönderinin kendisi hem de Reddit kullanıcısının hesabı silindi. Bu yüzden görüntülerin yüksek oranda şüphe içerdiğini açıkça söylememiz gerekiyor.

Bu görüntülerin gerçek olup olmadığını bilmiyoruz ancak bu iddayı paylaşan kişinin kısa süre içinde hem paylaşımı silindi hem de hesabı. Bu ise ortaya attığı iddiayı daha da kuvvetlendirdi.

GTA 6 ne zaman çıkıyor?

Bu yılın başlarında ortaya atılan iddialar ile oyunun 2019 ile 2022 tarihleri aralığında çıkacağı söylenmişti. Beklentilerin de o yönde geliştiğini söylesek yanılmayız. Fakat ortaya atılan iddiaları var  destekleyecek resmi bir açıklama henüz bulunmuyor.

Aslında şirketin Red Dead Redemption 2‘nin çıkmasının ardından GTA 6’yı onaylaması ve bu tarihten sonra 22 ay içinde oyunu çıkarması bekleniyordu.  Bu da Ağustos 2019 tarihine denk geliyordu ancak onay alınmadı ve yayınlanma tarihi de sonraki yıllara kaldı gibi duruyor.

Şirketten resmi bir açıklama gelmeden bu tip sızıntı ve iddiaların daha çok ortaya atılacağı kaçınılmaz gerçek gibi duruyor.

Ortaya çıkan görüntüler 3 farklı fotoğraftan oluşuyor. İlk fotoğrafta GTA 6’nın belki de kontrol edeceğimiz bir karakteri görünüyor. Ancak bu fotoğraf fazlasıyla bulanık ve kamera özellikleri düşük bir cihazla çekildiği için yorum yapmak neredeyse imkansız durumda.

İkinci fotoğraf da en az birincisi kadar anlaşılmaz bir halde. Paylaşılan ikinci görüntüde eski dönemlerden kalma bir polis aracı görünüyor ve havanın yağışlı olduğu anlaşılabiliyor.

Üçüncü fotoğrafsa belki de en belirleyici olanı. Aşağıda bulunan fotoğrafta iniş yapmış ve yönünü sola dönmek üzere çevirmiş bir uçak görünüyor (Bunu uçağın arka kısmında bulunan dikey stabilizatörün duruş pozisyonundan anlayabilirsiniz.) Ancak fotoğrafın devamında büyük anlamsızlıklar bulunuyor. Pist veya taksi yolu gibi bir havalimanı aracının devamında üst geçit tarzı bir yapı var ve bu çok büyük bir mantık hatası içeriyor. Çünkü böyle bir yapının pist boyunca veya taksi yolu üzerinde bulunması çok da mümkün değil.

Bu fotoğrafın belki de en dikkat çekici yanıysa sol alt kısımda bulunuyor. Burada bir mini harita bulunuyor ve açıkçası GTA serisinin eski oyunlarında bulunan küçük haritalara benziyor. Ancak bu bile, görüntülerin gerçek olabileceği konusundaki şüphelerin azalmasına yetmiyor.

GTA 6’yla ilgili hala doğrulanmaya muhtaç pek çok söylenti var ve Rockstar Games, bu söylentilerin hiçbiriyle ilgili bir açıklama yapmadı. Oyunun çıkış tarihi bir yana, en ufak bir bilgi paylaşımı bile yok. İlerleyen dönemlerde Rockstar Games’in açıklamalarını beklemekten başka bir şansımızsa ne yazık ki bulunmuyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin