32 farklı şekilde alabileceğiniz bir mühendislik cihazı.

Raspberry Pi markasını daha önce ki yazımızda, hedefleri ve mottosundan bahsederek sizlere anlatmaya çalışmıştık. Şimdi ise mühendislere çok yardımcı olacak bir model ile  Raspberry Pi Compute Module 4 ürün tekrardan karşımızda. Ürünün teknik detaylarını kontrol edelim.

Raspberry Pi Compute Module 4

Raspberry Pi Compute Module 4 fiyat skalası ve özellikleri.

Raspberry Pi’nin yeni modülü, 64 bit mimarili Cortex-A72 işlemcisinden güç alıyor. 8 GB RAM Ve 32 GB eMMC depolama alanına sahip olan modülümüz, PCI Express 2.0 ve 28 adet de GPIO pin desteği sunuyor. Mühendisler, bu ürüne bir çift kamera entegre edebiliyorlar. Wi-Fi, Bluetooth, 4K çözünürlük desteği sunan bir çift HDMI girişini de bizlerden esirgememiş. Ancak ürünümüzün bir dezavantajı da var. Bu da eski Raspberry Pi’lerle kullanılamayacak olması. Bu ne anlama geliyor diye soracak olursanız. Boyutsal farklılıklar maalesef eski modülleri desteklemeyecek niteliktedir.

Bu ürünün küçük oluşuna bakmayın tıpkı Raspberry Pi 4 te olduğu gibi çok fazla satın alım seçeneğin ve Wi-Fi gibi özellikleri içerisinde bulundurmasıyla beraber 32 farklı şekilde satın alım işlemi gerçekleştirilebiliyor. 4 farklı Ram ve 4 farklı depolama seçeneğine sahip ürünümüz muadillerinden de bir hayli ucuz bir fiyat sunmaktadır. Gelin bu fiyat skalasına beraber bakalım. Raspberry Pi Compute Module 4, 25 dolardan (yaklaşık 200 TL + vergiler) başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor. Bir kullanıcı, bu ürünün en yüksek varyasyonu ile daha hızlı işlem yapmak isterse, 90 dolar (yaklaşık 710 TL + vergiler) ödeme yaparak bu harikulade ürünü kullanabiliyor. Ürünün yapabildikleri gerçekten sizin hayal gücünüze bağlı. Akıllı ev sistemi de yapabilirsiniz, sokaktaki bir merdiveni piyano notaları ile şenlendirebilirsiniz.

Lütfen yorumlarda ürün ile alakalı güncellemeler hakkındaki düşüncelerinizi belirtiniz.

Ürün ile alakalı daha detaylı bilgi için bu linke tıklayınız

İlginizi çekebilir; MSI Oyuncuları Sevindirecek Bir Haber Paylaştı.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin