League Of Legends Worlds (Dünya Şampiyonası) çeyrek final maçları tamamlandı. Yarı Finalde mücadele edecek 4 takım belli oldu.

Worlds Çeyrek Final

2020 Dünya Şampiyonası’nda Grup Aşaması’nı ilk iki sırada bitiren 8 takım çeyrek finale yükselmişti. 15 – 18 Ekim tarihlerinde oynanan dört karşılaşmayla çeyrek final maçları tamamlandı.

DRX Vs. DAMWON Gaming

Çeyrek finallerin ilk günü, DRX ve DAMWON Gaming’i karşı karşıya getirdi. İki Kore temsilcisinin karşılaşmasında favori DAMWON’du. Seri de beklendiği gibi ilerledi ve DAMWON 3-0’lık rahat bir galibiyet ile adını yarı finale yazdırdı.

JD Gaming Vs. Sunning Gaming

İkinci günde bu defa iki Çin takımının eşleşmesi gerçekleşti. JD Gaming ile Suning Gaming’i karşı karşıya getiren seride sürpriz bir sonuç alındı. Çoğu insan JD Gaming’in rahat bir galibiyet ile yarı finale yükseleceğini düşünüyordu. Ne var ki Suning Gaming seriyi 3-1 kazanarak yarı finale yükselmeyi başardı.

TOP Esports Vs. Fnatic

Çeyrek finallerin üçüncü günü şampiyonanın en heyecanlı maçlarından birine sahne oldu. Çin temsilcisi TOP Esports ile Avrupa temsilcisi Fnatic’i karşı karşıya getiren eşleşmede kimse Fnatic’e şans vermiyordu. Ne var ki Fnatic bu seride 2-0 öne geçmeyi başardı. Fnatic’e bu noktadan sonra alacakları tek galibiyet yarı final bileti için yeterli olacaktı. Ancak TOP Esports seriye geri dönmeyi başardı. Üç maç üst üste kazanarak seride 3-2 üstünlüğü yakaladı ve yarı finaldeki yerini aldı.

G2 Esports Vs. Gen.G

Dördüncü günde ise Kore’nin büyük hayal kırıklığı ve Avrupa’nın büyük zaferi vardı. Avrupa temsilcisi G2 Esports, 3-0’lık rahat bir skorla Kore temsilcisi Gen.G’yi mağlup etti ve adını yarı finale yazdırdı.

Yarı Final Karşılaşmaları

TOP Esports Vs. Suning Gaming

DAMWON Gaming Vs G2 Esports

Yarı final heyecanı 24 ve 25 Ekim’de oynanacak karşılaşmalar ile tamamlanacak. Yarı final serilerini kazanan iki takım, 31 Ekim’de oynanacak finalde karşı karşıya gelecek. Karşılaşmalar lolespor.com adresinden canlı yayınlanacak.

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin