Sony, CES 2020 etkinliğinde PlayStation 4′e ait satış rakamlarını paylaştı.

Sony Interactive Entertainment (SIE), bugün yaptığı açıklamayla PlayStation Network’ün Aralık 2019 aylık aktif kullanıcı sayısının 103 milyona ulaştığını açıkladı. Ayrıca PlayStation 4 konsol satışları da dünya çapında 106 milyon adedi geçerken, PS4 oyunlarının 31 Aralık 2019 itibarıyla hem PlayStation Store hem de fiziksel satış kanalları üzerinden 1.15 milyara ulaştığı duyuruldu.

SIE Başkan ve CEO’su Jim Ryan, Milyonlarca PlayStation hayranının, eğlence deneyimleri için PS4’ü seçtiğini görmekten dolayı çok mutluyum. Bu başarı, 1994’ten beri hayranlarımızın ve iş ortaklarımızın destekleri sayesinde gerçekleşebildi ve bunun için herkese en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Biz sürekli olarak PlayStation VR gibi yenilikçi ürünler ortaya çıkarıyoruz ki bu arada PlayStation VR satışları da 5 milyon satış adedine ulaştı. Hayranlarımızla paylaşmak için sabırsızlandığımız PlayStation ekosisteminin sunacağı çok daha fazla eğlence deneyimi var. açıklamasını yaptı.

Dün gece düzenlenen CES 2020 etkinliğinde Sony’nin gelecek planları ile ilgili açıklamalar yapıldı. Sony’nin merakla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’in logosu görücüye çıktı. Aslında Sony’nin CES 2020’de PlayStation 5’i tanıtması bekleniyordu.

PlayStation 4’ün satış rakamlarına aşağıdan göz atabilirsiniz;

  •  PlayStation 4 106 milyon adet sattı.
  •  1.15 milyar PlayStation 4 oyunu satıldı.
  •  PlayStation VR beş milyon adet sattı.
  •  PlayStation Network aylık aktif kullanıcı sayısı 103 milyon
  •  PlayStation Plus abone sayısı 38.8 milyon

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin