Yeni nesil konsolların revaçta olduğu dönemde, Sony’nin yönetici kurulundan Jim Ryan tarafından PlayStation 4 desteği için bir açıklama geldi. Sony PlayStation 4 için oyun desteğinin devam edeceğini söyledi. PlayStation 4’e sahip olan oyuncuları yeni oyunlarla da buluşturmayı hedefleyen Sony, geriye dönük destek konusunda önemli bir adım atmış oldu. Oyuncular yeni nesil cihaza hemen geçmese bile güncel oyunları bir süre daha oynama şansı bulacaklar. Buna en iyi örnek olarak Marvel’s Spider Man Miles Morales oyununu örnek gösterebiliriz.

PlayStation 3 konsolunun desteğinin nispeten daha erken kesilmesi, Sony firmasının bu konuda tecrübe sahibi olmasını sağlamış gibi gösteriyor. PlayStation 3 konsolunun oyun desteğinin erken kesilmesiyle birlikte çoğu oyuncu güncel oyunlara erişememiş ve tepki göstermişti. Öyle ki Sony bu kez bu konuda oyuncuların yanında olacağını gösterdi.

REKLAMmonsters reloaded advertisement

Yine de PlayStation 4, hem donanım gücünden hem de güncel oyunların yeni nesil konsollar için tasarlanmasından dolayı oyunlarda kötü grafik ve yer yer kötü performans sunabilir. Bunu en iyi anlamak için güncel oyunların çoğalmasını beklemeliyiz. Yine de bir süre daha güncel oyunları PlayStation 4 üstünden oynamak oyuncuları bir hayli sevindirmiş olsa gerek.

 

Önceki içerikFall Guys Noel İçin Bir Canlı Animasyon Yaptı
Sonraki içerikWild Rift’in 1.1 Yama Notları Açıklandı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin