FaZe Clan, DBLTAP’tan gelen bir rapora göre, 16 yaşındaki Litvanya’lı Aurimas “Bymas” Pipiras’ı CS:GO kadrosuna katmayı hedefliyor. Genç oyuncu aktif kadroya katılırsa Olof “olofmeister” Kajbjer’in yerini alacak.

BYMAS KİMDİR ?

Bymas, Counter-Strike kariyerinde henüz profesyonel bir takımı temsil etmediği için oldukça deneyimsizdir diyebiliriz. Ancak genç oyuncu Avrupa FACEIT Pro Ligi’nde oynuyor. Burada, dünyanın en iyi CS: GO yeteneklerine karşı oynarken yüksek kill sayılarıyla kendine üst sıralarda yer buldu. Uzun süredir FaZe Clan oyuncusu olan Nikola “NiKo” Kovač, 2019 röportajında ​​Bymas’dan bahsetti ve burada genç yeteneğin CS: GO’da büyük bir geleceği olacağına inandığını belirtti.

Bymas’ın, kısa süre önce rekabetçi arenadan uzaklaşma kararını açıklayan Olofmeister’in yerine denemeye katılacağı bildirildi. Olofmeister 2017’den beri FaZe Clan ile birlikte. Olof, ekiple ESL One New York 2017, EPICENTER 2018, BLAST Pro Series Miami gibi büyük birçok etkinlik kazandı. 28 yaşında yorgunluk gerekçesiyle geçici olarak ara verdi.

Bymas takıma katılırsa, bu ayın sonlarında FaZe Clan bayrağı altında ilk kez sahneye çıkabilir. Takım DreamHack Masters Spring Europe’da oynayacak. Bir sürpriz olmazsa Bymas’ı bu ekipte izleyebileceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Olofmeister, Mola Verdiğini Açıkladı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin