ESL tarafından düzenlenen Intel Grand Slam Season 3 yeni kuralları ile duyuruldu. Artık büyük ödülü kazanmak kolay olmayacak.

Intel Grand Slam duyurulduğu zaman büyük dikkat çekmiş ve ilk şampiyonun hangi takımı olacağı büyük merak konusu idi. İlk sezonu Astralis kazanmayı başardı ve 1.000.000$’lık büyük ödülü evine götürdü. İkinci sezonunu üst üste kazandığı 4 ESL turnuvası ile kazanan Liquid’den sonra ESL, Grand Slam’da büyük kural değişikliklerine gittiğini açıkladı.

Intel Grand Slam’in 2 senesi halen dolmamış iken ESL’in kasasından 2.000.000$ çıktı. ESL, yeni duyurduğu sezon ile takımların artık ödül kazanmasını daha da zorlaştırdı. Normalde 10 ESL turnuvasının içerisinde 4 şampiyonluk yaşayan takım, büyük ödülün sahibi olacaktı. Takımlar artık yeni sistem ile birlikte büyük ödülü 2 farklı yoldan kazanabilecekler.

Takımların ya 10 turnuva içinden 6 turnuvayı şampiyon olarak bitirmesi gerekecek ya da master seviye olarak nitelendirilen bir turnuva ile birlikte 4 turnuvayı şampiyon olarak bitirmesi gerekecek.

ESL tarafından Katowice, Cologne, Major ve DREAMHACK turnuvaları master seviye olarak nitelendirildi. Eğer takımlar 4 turnuvayı kazanarak büyük ödülün sahibi olmak istiyorsa bu üst düzey turnuvalardan en az 1 tanesini kesinlikle kazanmak zorunda. Ancak takımlar isterlerse normal seviyede ki 10 turnuvadan 6 tanesini de kazanarak büyük ödülün sahibi olabilecek.

Yenilenen kurallar ile artık büyük ödül olan 1.000.000$’ı kazanmak eskisi kadar kolay olmayacağa benziyor. Intel Grand Slam S3’ü kimin kazanacağı büyük bir merak konusu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Cache 25 Eylül’de Gelebilir

 

Önceki içerikYeni Cache 25 Eylül’de Gelebilir
Sonraki içerikAMD RX 5600 Geliyor !

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin