Bizimle bağlantı kur

Donanım

AMD RX 5600 Geliyor !

Navi 14 mimarili AMD Radeon RX 5600 özellikleri, büyük oranda isabetli tahminleriyle tanınan Komachi tarafından sızdırıldı.

Geçtiğimiz hafta 3. Nesil Ryzen masaüstü işlemciler ile beraber Radeon RX 5700 serisi ekran kartlarını piyasaya sunan AMD, şimdi de daha uygun fiyatlı modelleriyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Komachi adlı bir Twitter kullanıcısı tarafından servis edilen bilgilere göre AMD Radeon RX 5600 özellikleri ortaya çıktı. Servis edilen bilgilere göre, RX 5600 serisinin teknik özellikleri bakımından RX 5700 serisinin bir sınıf altında konumlandırılacağını görmekteyiz.

GTX 1660’ın karşısına geçecek

Hakkında daha fazla detaya sahip olmadığımız kartın fiyat ve performans anlamında GTX 1660’a karşı konumlandırılacağını söyleyebiliriz. Fiyat da rakibine yakın bir seviyede belirlenecektir..

Gelen sızıntılara göre firma giriş segmentine yönelik hazırlık içerisinde. Bir diğer kaynak Compubench’te ise, gün yüzüne çıkan Navi 14 GPU’lu çözüm 24 CU içerisinde 1536 adet işlem birimini(Cuda) barındırıyor. Ek olarak GPU’nun 1900 MHz’lik tepe frekansta görev yaptığı da testte gördüğümüz bir diğer detay.

AMD’nin RX 5600 serisinin fiyat ve performans bakımından GeForce GTX 16 serisine doğrudan rakip olarak piyasaya sürüleceği de tahmin ediliyor. Tüm bu gelişmelerin şimdilik bir sızıntıdan ibaret olduğunu ve konuyla ilgili AMD yetkilileri tarafından henüz resmi bir açıklamanın yapılmadığını da belirtmekte yarar var.

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ●  Twitch ● Steam Grubumuz
Discord Sunucumuz ● Kaydol

Yorum Yap

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Donanım