Twitch‘te HasanAbi olarak tanınan Hasan Piker, 2020 ABD Başkanlık Seçimi’nin başladığı 3 Kasım‘dan bu yana Twitch platformunda en çok izlenen kanal oldu ve diğer kanalları geride bıraktı.

Hasan, bir yıldan fazla bir süredir Twitch yayıncısı olarak istikrarlı bir şekilde büyüyor. Oyun oynarken yaptığı siyasi yorumları ve gerçek hayattaki garip halleriyle oldukça fazla takip ediliyor.

Twitch‘te siyasi içerik için bir merkez haline gelen ve genellikle hem yayın dünyasından hem de politik dünyadan konukları kanalına davet eden bir kanal olmayı başardı.

Twitch:HasanAbi

Kongre üyesi Alexandria Ocasio-Cortez (AOC) kendi Twitch kanalını kurduğunda ve Among Us yayını açtığında Pokimane ve diğerleriyle birlikte Hasan’ı da yayına davet etmişti. Bu sayede Hasan daha çok tanınır hale geldi.

Seçim zamanı, Hasan’ın kanal popülerliği zirve yaptı ve 200.000‘den fazla eşzamanlı izleyiciye ulaştı. İnsanlar seçim ile ilgili haberleri CNN veya New York Times gibi kanallardan almak yerine bir Twitch yayıncısından almak için onun yayınını izledi. Seçimdeki oy sayımları uzun sürdüğünden Hasan’ın kanalı popülerliğini korumaya devam etti.

Sully Gnome‘un istatistiklerine göre, Hasan’ın kanalı son yedi gün içinde (1 Kasım – 7 Kasım) 6,8 milyon saat izlendi. Bu, ikinci sıradaki Gaules‘ten 800.000 daha fazla. Ayrıca en çok izlenen ve İngilizce konuşulan bir sonraki kanal olan xQc‘nin (3,5 milyon saat izlendi) neredeyse iki katı.

Hasan’ın izleyicilerinin seçim çılgınlığı bittikten sonra bir nebze azalacağı neredeyse kesin gibi. Ancak şimdilik izlenmeye oranları oldukça yüksek ve oy sayımı ne kadar uzun sürerse, o kadar çok izlenmeye devam edecek gibi duruyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

100 Thieves, Call Of Duty League’e Los Angeles Thieves Olarak Giriyor

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin