REKLAMmonsters reloaded advertisement

FORTNITE 13.40 GÜNCELLEMESİ, YENİ ARAÇLARI TANITIYOR

Epic Games sonunda oyuncuların uzun süredir ne istediğine kulak astı. Geçtiğimiz gün, Joy Ride güncellemesi olarak da bilinen Fortnite 13.40 güncellemesi, oyunu daha da renklendirmek için radyoların yanı sıra yeni araçları da tanıttı.

Oyuncular, geliştiricilerin oyuna biraz derinlik katmasını istedi. Yapımcılar ise yeni araçları ekleyerek, oyuncuların bu isteklerine cevapsız kalmadı. Epic Games, bu yeni eklenen aracın tadını çıkarmak için, oyuna radyo istasyonları da ekledi. Güncelleme ile birlikte zeminleri ve çatıları belirli açılarda düzenleyememe gibi birçok hata düzeltmesi de gelmiş durumda.

Fortnite – Joy Ride

Fortnite 13.40 Güncellemesi / Joy Ride Güncellemesi

Joy Ride Arabalar

Her biri kendi kategorisine sahip dört Fortnite arabası oyunda ilk kez karşımıza çıkıyor. Bu araçlar belli özellikleri kullanılarak, oyunculara avantajlar ve dezavantajlar sağlayacak. Örneğin bazı araçlar daha fazla hasar alırken, bazıları ise seyahat etmek için daha az yakıt kullanacak.

Büyük Arabalar, Orta Arabalar, Küçük Arabalar ve Kamyonlar adında 4 aracı kullanabilmek için, oyunculara biraz tecrübe gerekiyor.

Bu Fortnite araçları, yaklaşık 500 sağlıkla maksimum 28-45 hıza sahip. Dahası, bazı metal malzemeleri toplamak için nesnelere çarpabiliyorlar.

Bir başka ilginç oyun mekaniği de patlama. Bir arabanın sağlığı sıfıra düşürüldükten sonra, binalara 800 hasar ve bir oyuncuya 50-200 hasar veren bir patlama meydana geliyor. Hasar miktarı ise patlamaya olan mesafeye göre değişiyor.

Oyuncular, The Whiplash’i Fortnite’ın resmi Twitter hesabında zaten görmüştü. Mudflap kamyonu, Bear pick-up kamyonu ve Prevalent de bu güncelleme ile oyuncuların kullanımına sunulacak.

Get Behind the Wheel In The Joy Ride Update | Fortnite

Radyo İstasyonları

Fortnite Joy Rides’ın keyfini çıkarmak için radyo parçaları da oyuna dahil edildi. Oyuncular bu yeni araçlara her girdiğinde, radyoyu etkinleştirme seçeneği karşılarına çıkacak.

Ancak bunu duyduktan sonra birçok içerik oluşturucu haberi pek iyi karşılamadı.Sebebi ise, oyun radyo parçalarını oyunculara sunarken bir telif hakkı ihlaline yol açabilir.

Epic Games ise bu sorunu aşmak için 13.40 güncellemesine bir özellik ekledi. Telif hakkı sorunlarını önlemek için, telif hakkı içermeyen bir oynatma listesi etkinleştirilebilecek.

Bu güncellemeye e-sporcularının perspektifinden bakıldığında ise oyuna çok büyük bir güncelleme geldi. Özellikle Fortnite gibi hızlı tempolu bir oyunda, yeni bir ustalaşma ögesi getirmek oyuncuları etkiledi. Bununla birlikte, bu güncellemenin bir sonraki Fortnite Şampiyonası Serisine heyecan verici yönler getireceği kesin.

Görseller ve Kaynak; Resmi Site

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Lillia, LCS’de İlk Kez Oynandı

Önceki içerikLillia, LCS’de İlk Kez Oynandı
Sonraki içerikTeam Liquid, VALORANT Kadrosunu Kurdu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin