Londra merkezli E-spor organizasyonu Fnatic’ten bir anlaşma daha! Fnatic ile İngiliz online moda ve kozmetik perakendecisi ASOS ile 3 yıllık bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Duyurulan bu milyon sterlinlik anlaşma dahilinde, çevrimiçi ve çevrimdışı aktivasyonların yanı sıra ASOS’un logosu Fnatic formalarının ön yüzünde yer alacak. Fnatic’in yeni formaları önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek.

Duyurulan bu milyon sterlinlik anlaşma dahilinde, çevrimiçi ve çevrimdışı aktivasyonların yanı sıra ASOS’un logosu Fnatic formalarının ön yüzünde yer alacak. Fnatic’in yeni formaları önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek.

Fnatic CEO’su Sam Mathews şunları söyledi;

“Dünyada bizi oyun ve modadan daha fazla etkileyen başka bir alt kültür yok. Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak kendini ifade etme, her iki izleyici arasında önemli bir yakınlaşma noktası haline geldi.

“ASOS ile olan bu ortaklık sayesinde, tüm oyuncuların oyun içinde ve dışında benzersiz seslerini ve tarzlarını bulmalarını sağlayacağız. ASOS ile birlikte bu değişimi ileriye taşımaktan daha heyecanlı olamazdık.”

Bu anlaşmanın ASOS için e-spor ortaklığı olacak ve gelecek kampanyalarında ASOS, Fnatic tarafından üretilen içeriklerin bulunduğu bir çok seri vaat ediyor.

Yapılan basın açıklamasına göre, iki marka da Fnatic profesyonelleri için dijital içerik serileri üzerinde beraber çalışacak. Ayrıca, anlaşma Fnatic hayranlarının deneyebilmesi için harika VR deneyimlerini ve benzersiz AR filtrelerini kapsıyor.

ASOS’un büyümeden sorumlu başkanı Robert Birge ise şu şekilde bir açıklama yaptı;

“Oyun ve moda genç yetişkinler için birer tutkudur ve e-spor patlaması devam ederken, bu ortaklıktan dolayı inanılmaz heyecan duyuyoruz. GenZ’ler, tarzlarını hem fiziksel hem de dijital dünyada giderek daha fazla ifade ediyor ve bu, bizleri heyecanlandıran bir şey.

“Ayrıca dünyanın en büyük e-spor atletlerinden bazılarının İzlanda’daki Worlds’te Fnatic formalarında bizim adımızı taşıdıklarını görmek için sabırsızlanıyoruz .”

Bu yılın başlarında ASOS, Guardian’ın haberine göre şu anda kapalı olan Arcadia Group’tan Topshop, Topman, Miss Selfridge ve HIIT’i toplam 330 milyon sterlin gibi bir rakama satın almıştı.

Nisan ayında da Fnatic, cep telefonu markası olan OnePlus ile yaptığı anlaşma bitince organizasyonun ana, forma önü sponsor arayışına yardımcı olabilmek adına e-spor ve eğlence sektöründeki SPORTFIVE ile bir anlaşma sağlamıştı. Fnatic’in mevcut forma sponsorları şu anda BMW, Crypto.com, Jack Links ve AMD’dir.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin