İngiliz AWP oyuncusu Owen ‘smooya’ Butterfield, Movistar Riders ile olan sözleşmesi bittikten sonra Fnatic ile CS:GO için üç aylık deneme anlaşması imzaladı. Bunun üzerine, Fnatic tarafından yapılan bir duyuru ile takımın mevcut AWP oyuncusu olan Jackinho, CS:GO kadrosundan çıkarıldı. Fnatic, IEM Winter açık elemelerinde smooya’yı yedek olarak kullandı.

Smooya’nın Fnatic’e katılmasıyla birlikte, Fnatic’in 18 ay boyunca yaşadığı en büyük sorunlardan birisi çözüme ulaştı. Takım, uzun zaman boyunca Jester ‘JW’ Wecksell ve Jack ‘Jackinho’ Ström’ün yanı sıra akademi yeteneği olan Lulian ‘regali’ Harjau keskin nişancı rolünde oynatmıştı.

22 yaşında olan smooya, Fnatic’de olduğu süre boyunca hayran kaldı ve son iç maçında ortalama 1.35 HLTV derecesi elde etti. IEM Winter için kapalı elemelerde yer ayırtması için bu HLTV derecesi etkili oldu.

Fnatic duyurusu, smooya’nın Movistar Riders’dan ayrıldığını açıklamasından birkaç saat sonra geldi.

Owen ‘smooya’ Butterfield’ın tweeti :

Fnatic’te smooya Ağustos ayının başalrında alınan İngiliz oyuncular Alex ‘Alex’ McMeekin ve William ‘mezii’ Merriman ile birlikte oynayacak. Smooya, kariyeri için önemli bir adım atarken bu fırsattan en iyi şekilde yararlanmayı umuyor olacak. BIG’den ayrıldığından beri üzerine yapışan ‘sinir bozucu’ bir oyuncu ünvanından dolayı çok yetenekli bir oyuncu olmasına rağmen kendisine açık bir kapı bulamadı.

Smooya ile yapılan bir röportajda smooya, hala geçmiş davranışlarından dolayı yargılandığından yakındı. Ayrıca mümkün olan her durumda ekstra bir performans gösterdiğini söyleyip bir şans daha verildiğinde zirvede kalmak için elinden gelenin fazlasını yapacağına söz verdi. 15 Ekim’de Avrupa ve Kuzey Amerika’dan gelen tekliflere açık olduğunu söyledi.

Fnatic CS:GO Kadrosu

  • Ludvig ‘Brollan’ Brolin
  • Freddy ‘KRIMZ’ Johansson
  • Alex ‘ALEX’ McMeekin
  • William ‘mezii’ Merriman
  • Owen ‘smooya’ Butterfield (deneme)
  • Jamie “keita” Salonu (koç)
Önceki içerikThe Last of Us Dizisinin Setinden Yeni Görüntüler Paylaşıldı
Sonraki içerikThe Witcher Evreni: Iorveth Kimdir?

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin