Riot Games’in ilk dizisi olan Arcane, 7 Kasım’da çıkacak. Merakla beklenen dizinin ilk fragmanı, Netflix’in global etkinliği Tudum’da paylaşıldı. Dizi, League of Legends Dünya Şampiyonası’nın finalinden saatler sonra Çin’de Tencent Video’da ve küresel olarak Netflix’te yayımlanacak.

Arcane

Dizi üç farklı kısımdan ve her kısım başına üçer bölümden oluşuyor. İlk üç bölüm iki kardeşin kökenlerine odaklanacak ve 7 Kasım’da çıkacak. İkinci kısım bir hafta sonra 13 Kasım ve üçüncü kısım da 20 Kasım tarihlerinde bizlerle birlikte olacak.

”Arcane’in çıkışı Riot için yeni bir dönemin başlangıcı”

Riot Games CEO’su Nicolo Laurent;

”Dünyanın dört bir yanında, Lol’ü ve evrenini seven sayısız oyuncu var. Runeterra’yla ilgili markaya yaraşır içerikler üretirken bize ilham veren şey, oyuncuların tutkusu. Arcane’in çıkışı Riot için yeni bir dönemin başlangıcı. Oyuncuların oyunlar, eğlence sektörü ve sporda onlar için neler planladığımızı görmelerini iple çekiyoruz. Bu önemli anı kutlamak için oyuncuları şahane bir çıkış deneyiminin merkezine koyuyoruz. Dünya Şampiyonası ve Arcane rekabeti, eğlenceyi ve topluluğu yepyeni bir şekilde bir araya getirerek kapsamlı bir küresel kutlama deneyimi sunacak. Oyuncular için süper bir hafta sonu olacak diyebiliriz.”

”Arcane, ikilikler üzerine kurulu bir hikaye”

Arcane’in yaratıcılarından Alex Yee;

”Arcane, ikilikler üzerine kurulu bir hikaye. Karakterlerin bir şehrin iki yarısında, birbirine zıt olan ama birbirini tamamlayan değerler ve fırsatlarla nasıl bölündüğünü inceliyor. Her birinin kendi iyi ve kusurlu yönleri var. Kendi hikayenizde kahramanken başkasının hikayesinde kötü olabilirsiniz. Arcane’deki şampiyonlar oyuncuların oyunlarımızdan tanıdığı ve sevdiği karakterler. Çok tanıdık gelecekler ama onları dizi formatında uyarladığımız için bazı farklılıklar olabilir. Dizi, karakterlerimizin aileleri ve gelenekleri onların ilke ve inançlarıyla ters düşünce ne kadar ileri gideceğini keşfedecek. Kişisel mücadeleleri dünyayı hiç beklemedikleri şekilde etkileyecek ve iki kardeş şehrin geleceğine yön verecek.”

arcane

Arcane’de Hangi Karakterler Olacak?

Arcane’de Jinx, Vi, Jayce ve Caitlyn gibi tanıdık yüzler bizlerle birlikte olacak. Hikaye devam ettikçe oyuncular, bu karakterleri bugün tanıdığımız efsane şampiyonlara dönüştüren olaylar hakkında bilgi edinecek.

Ayrıca Zaun vatandaşı olan ve gelişen, dünyaya şekil vermekte çok önemli roller oynayan Vander ve Silco gibi yeni karakterler de dizide yerini alacak.

Riot, haftanın başında Arcane için dünya genelindeki seslendirme sanatçılarını duyurdu. İngilizce için dünya genelindeki sanatçılar şu şekilde:

• Vi: Hailee Steinfeld
• Caitlyn: Katie Leung
• Jayce: Kevin Alejandro
• Silco: Jason Spisak
• Jinx: Ella Purnell
• Mel: Toks Olagundoye
• Vander: JB Blanc
• Viktor: Harry Lloyd

Arcane’in yaratıcılarından Christian Linke;

”Arcane’i oluşturmaya başladığımızda Jinx ve Vi’nin hikayesi gibi çok özel bir fırsatın elimizde olduğunu biliyorduk. Ailen için neler yaparsın, hangi değerlerden vazgeçersin ve bu süreçte ne gibi çatışmalara göğüs gerersin fikrini keşfetmek istiyorduk. Fortiche ortaklığıyla hayata geçirdiğimiz elle çizime dayalı sanat stilini ve detaylı karakter animasyonlarını böyle bir hikayeyle birleştirerek oyunculara League of Legends evreninden zengin kareler sunduk”

Arcane: Official Trailer
Önceki içerikFIFA 2022 TOTW 1 Haftanın Oyuncuları Açıklandı!
Sonraki içerikFnatic ve ASOS Arasında Ortaklık Anlaşması

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin