Far Cry serisinin en sevilen oyunlarından biri olan Far Cry 3 ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı. Serinin altıncı oyununu heyecanla beklerken Ubisoft, oyunculara böyle bir jestte bulundu. Konsol kullanıcıları bu kampanyadan faydalanamayacak çünkü oyun sadece Ubisoft Connect platformu üzerinden ücretisz olarak dağıtıma sunulacak. 11 Eylül tarihine kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Ubisoft’un oyun yapma algoritması bir formül üzerindendir hep. Bir formülü tutturunca onun devamını getirmeyi seven bir firma. Buna örnek olarak Assassin’s Creed serisini örnek gösterebiliriz. Far Cry serisi de belli bir formül üzerinde senelerdir çıkmaya devam ediyor. Tabii bu oyunları özel yapan şey de bu formüller oluyor. Far Cry 3 ve Far Cry 6 oyunlarının arasında çıkan diğer Far Cry oyunları da konsept olarak farklı olsa da hep temelde aynı oyunlardır. Fakat bu formülü en iyi işleyen oyun Far Cry 3 olarak görülüyor. Bu nedenle hala oynamadıysanız 11 Eylül tarihine kadar kütüphaneniz ekleyerek hemen ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Seriye giriş olarak da güzel bir seçim olacaktır.

Bu formül altıncı oyunda da devam edecektir tabii ki fakat bunu düzgün yedirmek ve konsepti iyi işlemek çok önemli. İnceleme uzmanlarının en çok eleştirdiği yönlerden biri bu formüle sürekli bağlı kalınması oluyor. Açıkçası Far Cry serisini zaten severek oynayanların altıncı oyunu da severek oynayacağını düşünüyorum. Küba konsepti de fragmanlardan anladığımız kadarıyla hoş bir renk katmış diyebiliriz.

FAR CRY 3 NASIL ALINIR?

Far Cry 3

Oyunu kütüphanenize eklemek için Ubisoft Connect hesabınız olması gerekmektedir. Ayrıca belirttiğimiz gibi sadece PC oyuncularının faydalanabileceği bir sistem olduğu için bilgisayar platformunda olmanız gerekmekte. Daha sonra şu adımları takip edin;

  • Far Cry 3’ün sayfasına buradaki bağlantıdan gidin.
  • ‘Platform Seçin’ yazısının altındaki Ubisoft Connect butonuna tıklayın.
Far Cry 3
  • Hesabınız varsa bu noktada giriş yapın yok ise oluşturun.
  • Giriş yaptığınızda ise oyun kütüphanenize eklenecektir.
Far Cry 3

Artık Far Cry 3’ü bilgisayarınıza indirip doya doya oynayabilirsiniz. Oyun süresini dert edenler için ise oyunun baş tasarımcısı Jamie Keen, oyunun 15-20 saat sürdüğünü açıklamıştı. Bu süre sadece ana görevlere odaklanırsanız geçerli.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin