League of Legends yeni şampiyonu Vex, bu ay bizlerle birlikte olması bekleniliyor. Vex, 2016’dan beri League of Legends’a gelen ilk yordle ve güneşten, neşeden ve Sihirdar Vadisi’nde oradan oraya atılıp duran şampiyonlardan nefret eden orta koridor şampiyonudur. Aynı zamanda büyücü şampiyonların arasında da yer alır.

League of Legends Yeni Şampiyon Vex Yetenekler

Vex

Pasif – Kıyamet ve Kasvet

  • Kıyamet: Vex düzenli olarak Kıyamet’ten güç alır ve bir sonraki temel yeteneği atılmaları durdurup rakipleri korkutur.
  • Kasvet: Yakındaki bir rakip atıldığında ya da başka bir konumda tekrar belirdiğinde Kasvet’le işaretlenir. Vex’in işaretli bir rakibe bir sonraki normal saldırısı işareti patlatarak ilave büyü hasarı verir ve Kıyamet’in bekleme süresinin bir kısmını iade eder.

Q – Buhran Dalgası

  • Vex ileri yönde bir dalga gönderir. Dalga yoluna çıkan rakiplere büyü hasarı verir. Kısa bir gecikmenin ardından dalga hızlanır ama genişliği azalır. Buhran Dalgası isabet ettiği tüm rakiplerdeki Kasvet işaretini patlatır.

W – Kişisel Alan

  • Vex bir kalkan kazanır ve etrafındaki rakiplere büyü hasarı veren bir şok dalgası saçar. Kişisel Alan isabet ettiği tüm rakiplerdeki Kasvet işaretini patlatır.

E – Yaklaşan Karanlık

  • Gölge bir konuma uçar ve hareket ederken boyutu büyür. Hedef konuma varınca Kasvet’le işaretlenmiş rakiplere büyü hasarı verir, onları yavaşlatır ve işaretler.

R – Gölge Akını

  • Gölge ileri atılır ve isabet ettiği ilk rakip şampiyonu işaretler ve ona büyü hasarı verir. Bunun ardından Vex bu yeteneği yeniden kullanarak Gölge’nin onu işaretlenmiş hedefe çekmesini sağlayabilir. Bunu yapmak ilave büyü hasarı verir.

League of Legends’ın yeni şampiyonu Vex’in bu ay bizlerle birlikte olması bekleniliyor demiştik. Henüz Riot Games tarafından net bir tarih belirtilmedi. İlerleyen zamanlarda Vex’in oyuna ekleneceği tarih açıklanacaktır.

Vex’in yeteneklerinin nasıl olduğunu merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

YENİ ŞAMPİYON VEX TÜM YETENEKLERİ & DETAYLARI

Vex bana göre oyuna eklendiği zaman özellikle Dereceli maçlarda sürekli ya karşımıza ya da takımımıza geleceğinden şüphe duymuyorum çünkü oyunu domine edebilecek bir şampiyon. Yetenekleri ile birlikte rakip takıma Sihirdar Vadisini dar edebilecek kapasiteye sahip bir şampiyon tasarlanmış.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin