Ubisoft, Far Cry 6 için oyun çıktıktan sonra izlenilecek yol haritasını paylaştı. Günümüzde artık oyun fiyatlarının artması nedeniyle oyuncular oyun içi içeriklere çok önem veriyorlar. Bu nedenle geliştirici şirketler oyunlarını çıkardıktan sonra oyunu en azından bir sonrakine kadar güncel tutmaya çalışıyorlar. İşte bu yol haritası da oyunun çıkışından sonra oyuncuların ücretsiz ve ücretli yararlanabileceği içeriklerin neler olduğunu ve ne zaman çıkacağını gösteriyor.

İşte Ubisoft’un paylaştığı içerik haritası;

FAR CRY 6 İÇERİK YOL HARİTASI

ÜCRETSİZ İÇERİKLER

Her Hafta Olacak Etkinlikler: Haftalık ayaklanmalar ile oyunda her hafta ayaklanan insanlar ile çatışmalar yaşayabileceksiniz. Ayrıca yeni ekipmanlar da gelmeye devam edecek. Bu içerik oyunun çıkışından itibaren yayınlanacak.

Yeni Özel Operasyonlar: Ekim ve Kasım ayları boyunca yayınlanacak olan özel operasyonlar Cocodrilo, Los Tres Santos, Puerta Del Eden ve Malagua ismindeki operasyonlar olacak. Oyunculara yan görev tadında hissettirebilecek görevler gibi duruyorlar.

Yeni Crossover Görevleri: DLC tadında gibi görünen bu görevler kendine özel farklı hikayeler içermektedir. Oyuncular Far Cry hikayesinin yanı sıra bu tarz ek hikaye paketleriyle de zamanını geçirebilecekler. Bu görevler Aralık, Şubat ve Mart ayları boyunca çıkmaya devam edecek. Sırasıyla Danny & Dani VS. Everybody, Rambo: All The Blood ve Stranger Things iş birliği ile çıkacak olan The Vanishing. Açıkçası en merak ettiğim bu olacak.

ÜCRETLİ İÇERİKLER

Ücretli olan içerikler ücretsiz olanlara göre daha kapsamlı DLC paketleri içeren içeriklerden oluşmaktadır. Üç tane DLC’nin yanında bir de tam bir Far Cry oyunu daha verilecek. Sezon kartı dedikleri bu paketi satın alırsanız bunlara erişim sağlayabilirsiniz.

Far Cry 6: INSANITY: Far Cry 6 çıktıktan sonra Kasım ayının başlarında çıkacak olan ilk DLC paketi. Kapak resminde Far Cry 3’ten tanıdığımız Vaas’ın olması onunla ilgili bir hikaye olacağı anlamına gelebilir.

Far Cry 6: CONTROL: Ocak 2022’de çıkacak olan bu DLC paketinin kapağında da Far Cry 4’ten tanıdığımız Pagan Min bulunmakta. Onunla ilgili bir hikaye de görebiliriz.

Far Cry 6: COLLAPSE: Mart 2022’de çıkması planlanan bu DLC paketinde de Far Cry 5’ten tanıdığımız Joseph Seed var.

Far Cry 3: Blood Dragon: 1 Mayıs 2013’te çıkmış olan bu fütüristik tarzda oyun bu paketteki tam oyunumuz. Sezon kartı almanız halinde bu oyuna da sahip olacaksınız.

Anlayacağınız Ubisoft, Far Cry 6 çıktıktan sonra bol içeriklerle oyuncuları tatmin etmeyi ve seneyi kapatmayı planlıyor. Far Cry 6’yı daha çok merak ediyorsanız bu trailer videosunu izleyin;

Far Cry 6 - Official Overview Trailer

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin