Bu yıl daha da çok büyüyen Espor camisında daha çok kazanç elde edilmeye başlandı.

Espor’da League Of Legends, Dota, Counter-Strike: Global Offensive, PUBG, bunun yanı sıra Riot Games aracılığı ile hayatımıza giren Valorant gibi oyunlar dikkat çekmekte. Yeni nesiller artık doktor, mühendis, mimar olmak yerine Esporcu olmak için çabalıyorlar. Bunun nedeni ise Espor artık bir geleneksel bir hal almış durumda ve kazandıkları para ile de göz dolduruyorlar. Peki hangi Esporcu ne kadar kazanıyor, en çok kim kazanıyor gelin göz atalım.

Richard ‘Ninja’ Blevins

Espor dünyasında en başta gelen isimlerden olan Richard ‘Ninja’ Blevins Cloud9, Renegades, Team Liquid ve Luminosity Games takımlarında Halo3, H1Z1 ve elbette PUBG oynayarak tanımıştık.

Jesse ‘JerAx’ Vainikka

Dota2 denilince akıla gelen ilk isim şüphesiz Jesse ‘JerAx’ Vainikka olur. Dotadan yaklaşık 7 milyon dolar kazanan dota oyuncusu Jesse ‘JerAx’ Vainikka erkenden emekli olarak rahatına ermiş durumda. Bu sektörden kopmamak için ise Twitch üzerinden yayınlarına devam etmekte.

Johan ‘N0tail’ Sundstein

Erken yaşlarda kendini Espora adayan Johan ‘N0tail’ Sundstein kendisini Espor`da geliştirmek istediğini ailesine söyledi. 2015`ten beri  Team OG’nin Dota2 kadrosunda ise kaptanlık yapmakta. 26 yaşında olan oyuncunun kazandığı para ise 6 milyon doları geçmiş durumda.

Anathan ‘ana’ Pham

Team OG kadrosunun unutulmaz isimlerinden olan Anathan ‘ana’ Pham profesyonel bir Dota oyuncusu. Kendisi Dota oyuncusu olmak için Melbourne’den Şangay’a gitmiş ve hedeflerine ulaşmıştır. Kazandığı para ise 6 milyona yakın. 

Sébastien ‘Ceb’ Debs

Team OG oyuncularından bir diğeri ise Sébastien ‘Ceb’ Debs 2016`da Team OG`ye koç olarak katılmıştı. Frankfurt, Manila, Boston ve Kiev’deki turnuvalarda koç olarak zafere ulaşan Sébastien ‘Ceb’ Debs Mart 2018`de ise Resolut1on’ın yerine geçmişti. Bu kadroyla ise üst üste 2 The International şampiyonluğu kazanmıştı. Kazandığı para ise 5 buçuk milyon dolar.

Topias ‘Topson’ Taavitsainen

 

OG takımından devam ediyoruz. 22 yaşındaki Finlandiyali oyuncu hala OG takımında devam etmekte. Bu zamana kadar gösterdiği performansıyle göz doldurdu. Kazancı ise 5 buçuk milyon dolar civarı.

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin