İzmir’de finali düzenlenen ESL Türkiye Şampiyonası 2019 Yaz Sezonu’nu finalde Arena Bulls’u 2-1 ile geçen Sangal Esports kazandı.

Finalde Arena Bulls ile Sangal Esports karşı karşıya geldi. Üç maç üzerinden oynanan final karşılaşmasının ilk maçı Train haritasından oynandı. Train‘de iyi bir performans ortaya koyan Arena Bulls haritayı 16-10 kazanmayı başararak seride 1-0 öne geçmeyi başardı.

İkinci maç Arena Bulls’un seçimi olan Mirage haritasında oynandı. Karşılaşma boyunca üstün bir oyun ortaya koyan Sangal, karşılaşmayı 16-11 kazanmayı başararak seriyi 1-1’e getirdi. Şampiyonun belli olacağı son maç Nuke haritasında oynandı. Kıyasıya mücadeleye sahne olan Nuke haritasında iki takımda birbirine diş geçiremedi ve karşılaşma uzatmalara gitti. Uzatma rauntlarında Sangal, karşılaşmayı 19-17 kazanmayı başardı ve ESL Türkiye Şampiyonası 2019 Yaz Sezonu’nu şampiyon olarak tamamladı.

Sangal bu şampiyonluğu ile yaklaşık 4.200$’ın sahibi oldu ve Türkiye’yi uluslararası turnuvalarda temsil etme hakkı kazandı. Sangal’a diğer turnuvalarda bol şanslar diliyoruz!

 

 

Önceki içerikCOD Modern Warfare’de Milli Takım Maçının Ne İşi Var !
Sonraki içerikIEM Beijing 2019 Elemesi Başlıyor

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin