Geçtiğimiz turnuvalarda organizasyonların getirmiş olduğu kurallardan dolayı takım oyuncuları koçlarıyla iletişim kurmak için mola almak zorunda kalıyorlardı, ESL aldığı son karar ile bu kuralı değiştirmek istiyor.

ESL One: Road To Rio turnuvasına yaklaştığımız bugünlerde ESL‘in takımlara yolladığı bir e-mail ile “yapılan oylama ve değerlendirmelerin ardından alınan karara göre bu turnuvada koçlar oyun sunucusuna bağlanabilip istedikleri gibi oyuncular ile iletişim kurabilecektir” dediği belirtildi.

ESL geçtiğimiz günlerde takımlara ulaşıp “koçların takımlarıyla iletişimleri konusundaki kısıtlamalar kaldırılmalı mı yoksa sunucuya girmeleri bile engellenmeli mi?” şeklinde bir tartışma ortaya attı, organizasyonlar ve oyunculardan alınan oylar doğrultusunda bu kuralın tamamen kaldırılması yönünde karar alındı ve koçlara tam özgürlük verildi.

HLTV’ye göre bu kararın değiştirilmesi öncelikle Valve daha sonra da final kararı vermede sözü geçen Counter-Strike Profesyonel Oyuncular Birliği (CSPPA) tarafından istendiği belirtiliyor.

 

 

Önceki içerikShroud, Valorant’ın CSGO’yu geçeceğini söyledi
Sonraki içerikSteelSeries’in Cyberpunk 2077 Temalı Kulaklıkları Tanıtıldı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin