Yayıncı ve profesyonel oyunculuk yapan Shroud, geçtiğimiz bir yayınında VALORANT’ın CS:GO’yu tahtından edeceğini ve geçeceğinden bahsetti. Bunun yanı sıra CS:GO’nun kendine ait kozlarının olduğunu ve bunları  sakladığınıda betimledi.

İki oyun arasında kişisel bir karşılaştırma yapacak olur isek, Valorant çıkmadan önce Riot Games oyunu kendilerinin yapmış olduğu ”Project A” bir proje olduğunu betimledi bunun ile beraber Valve’nin  Counter Strike:Global Offensive projesi ile arasında bir çok karşılaştırma yapıldı. Oyun içi ekonomik sistem, satın alma arayüzü , silah sprayleri ve oyuncu mekanikleri ile birlikte çok fazla benzerlikleri var. İki oyunun birbiri ile kıyaslanmasının sebebi bu diyebiliriz. Valorant’da oyun karakterlerinin özel yetenekleri olmasına rağmen.

Oyun hakkında inceleme yapan Counter-Strike oyuncuları, Riot’un bütün kozlarını ve projelerini denediğini ve elinde daha fazla yapabilecekleri ya da Valorant’ın CS:GO ile kıyaslanamıyacağını ve tahtından edemiyeceğini belirtti.

Shroud yakın zamanda gerçekleştirdiği bir yayın içerisinde, Counter- Strike oyuncularından birisine ”Sence Valorant CS:GO’yu tahtından edecek mi?” diye soru sorduğunda aldığı yanıt tekrardan çelişkiler yarattı. Profesyonel oyuncunun verdiği cevap ”Belki geçebilir, muhtemel bir olasılık.” oldu. Konuşmasının devamında oyuncu ERM ”Bu sadece benim düşüncem. Oyun biçimi daha rahat. Kompozisyon kurulması çok kolay ve gözüme çok daha hoş gelen bir oyun. CS:GO öyle bir oyun değil. CS:GO sert bir oyun. Source 2 gibi bir oyun çıkarsa neler olacağını asla bilemeyiz.” dedi.

Bu tür konuşmaların ve global olarak baktığımız zaman hala hangi oyunun ne biçimde üstünlük kurabileceğini ya da Valorant, CS:GO’yu tahtından edebilecek mi? Gibi sorulara yanıt bulamıyoruz. Çünkü bir çok profesyonel oyuncu ve yayıncı bu konuda çok çelişkili yorumlar yapmakta.

Siz ne düşünüyorsunuz ?

 

Önceki içerikBu Hafta Çıkacak Oyunlar (20 – 26 Nisan 2020)
Sonraki içerikESL Takım Koçlarına Yeşil Işık Yaktı
Geçmişte Mod-Z Esports'da PUBG oyuncusu olarak oynamış ve TOA Esports'da asistanlık yapmış olan yazarımız Bedirhan, şu anda Gamerbase'de yazdığı haberlerle sizleri bilgilendirmenin yanı sıra Dark Passage Esports Club'ta Menajerlik yapmakta.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin