DBLTAP ve HLTV.org’un haberlerine göre organizasyon, ESL One Cologne 2020’yi Almanya’da offline olarak yapmaktan vazgeçtiği ve turnuvayı online olarak düzenleyecek.

Normal şartlar altında 6-12 Temmuz 2020 tarihleri arasında Almanya’nın Cologne şehrinde ESL One Cologne düzenlenecekti. 2020 yılının başında ortaya çıkan ve halen dünyada etkili olan Coronavirüs’ü nedeniyle turnuvanın, Mayıs ayında 21-30 Ağustos tarihleri arasında online olarak düzenlenmesine karar verildi.

Bazı kaynaklar, ESL’in Almanya hükümeti ile görüşme halinde olduğunu ve ESL One Cologne turnuvasının offline olarak düzenlenmesinin planlandığı yönünde bilgi vermişti. ESL’e yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre, Avrupa Birliği tarafından alınan kararlardan dolayı ESL’in turnuvayı online olarak yapmak zorunda olduğu belirtildi.

ESL’in yakın zamanda bu konu hakkında bir açıklama yapması bekleniyor ama bilindiği üzere Çarşamba günü Avrupa Birliği tarafından açıklanan kararlara göre AB haricinde sadece 15 ülkeden AB ülkelerine seyahat izninin verildiği belirtilmişti. Tahminlere göre 2021 yılından önce offline olarak bir turnuva izleme şansımız çok düşük. Neler olacağını zamanla göreceğiz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin