VALORANT’a Sor #2‘de Riot Games çalışanları, oyuncuların merak ettiği soruları cevapladı. En merak edilen soru VALORANT’a Ajan ve Harita Yasaklama özelliğinin gelmeyeceği açık bir dil ile ret edildi ve böyle bir özelliğin gelmeyeceği belirtildi.

Ajanlar ve haritalar için seçim ve yasaklama sistemi gelecek mi?

Ajanlar için bir seçim ekranı koymayı düşündük ama şu anda yasaklama sistemi eklemek gibi bir düşüncemiz yok. Yasaklama sistemini eklememe sebeplerimizden biri, takımların belli başlı ajanları seçmeyi gerektiren oyun planları ve stratejiler hazırlamalarını teşvik etmemiz. Seçecekleri ajanlardan birinin bile yasaklanması hazırladıkları tüm stratejiyi çöpe atmış olur. Takım oyunu için özel plan yapan oyuncularımızın cesaretini kırmak istemiyoruz.

İkinci sebepse, yasaklamaların genelde oyuncuların en iyi oynadıkları ajanları kaldırması. Birincil olarak oynadıkları karakter yasaklandığında oyuncular becerilerini layığıyla gösterme şansını kaybetmiş olur. Son sebebimiz de şu: VALORANT’ta ajanlarımız birbirini kesin bir şekilde etkisiz hale getirecek karşıt özelliklere sahip değil (bu bizim tasarım felsefemize aykırı). Bir ajanın veya ajanla yapılan stratejinin yasaklama gerektirecek kadar aşırı güçlü olmamasını temin ettiğimizde oyunumuzun çok daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

– Kıdemli Oyun Tasarımcısı Trevor Romleski

Oyun tasarımcısı Trevor tarafından yapılan açıklamaya baktığımız zaman stratejik nedenlerden dolayı VALORANT’a Ajan ve Harita Yasaklama özelliğinin gelmeyeceği açık bir şekilde belirtildi. Bu karar bazı oyuncuları memnun etmese bile oyunun geleceği için doğru bir karar olarak nitelendirebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: VALORANT’ta Haven Haritası Geçici Olarak Kaldırıldı

Önceki içerikVALORANT’ta Haven Haritası Geçici Olarak Kaldırıldı
Sonraki içerikESL, ESL One Cologne’yi Offline Yapmaktan Vazgeçti

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin