Reyna karakterinin yeteneklerini kullanarak, harita içerisinde çözülemeyecek şekilde Spike kurması sonrası, Riot Games düzenleme getirmek amacıyla Haven haritasını geçici olarak rekabetçi moddan kaldırdı.

Haritanın kaldırılması tamamen Reyna karakteri ile ilgili. Reyna, Haven haritasındaki C alanında bulunan köşede rakibini öldürüp, platformun içine E yeteneği ile spike kurulabilmekte. Bu pozisyonda ise rakip takım platformun içine giremiyor ve Spike’ı imha edemiyor.

Hatanın nasıl çözüleceği konuşulurken, Riot Games hiçbir risk almadı ve Haven’ı şimdilik kaldırdı. Twitter’da bir duyuru yapan Riot, sorunun çözümü hakkında bir açıklama yaptı. “Haven haritasında olan bir hatadan haberdar edildik ve düzeltme yapmak için haritayı rekabetçi modda devre dışı bıraktık. Düzeltildiğinden emin olur olmaz harita havuzuna geri dönecektir.” dedi.

Bu hata ise uzun zamandır var gibi görünüyor. Daha önce de oyuncular, -beta sürümünde- bu hata sayesinde Omen’in ultisi ile birlikte Spike kurulabiliyordu. Ancak bu hata erken farkedilip, düzeltilmişti.

Haritayı geçiçi olarak kaldıran Riot Games, Haven’ın tekrar kullanılabilir olacağı zamanı henüz belirtmedi. İlerleyen günlerde haritada ne gibi değişiklik yapıldığını hep beraber göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Haziran Ayında Twitch’te En Popüler 10 Oyun

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin