Oyun dünyasında rekabet Haziran ayında doruğa ulaştı. Bu yazımızda geçtiğimiz aya ve Twitch’teki en popüler oyunlara bir göz atacağız. Bakalım milyonlarca oyuncunun beklediği yeni oyunlar, Twitch’teki akışı da etkiledi mi ? İşte karşınızda Haziran ayında Twitch’te en popüler olan 10 oyun.

“Aşağıdaki liste sullygnome.com web sitesindeki “İzlenme Süresi” baz alınarak hazırlanmıştır;”

1. League of Legends

Riot’un en ünlü oyunu, büyük bir farkla izlenen en popüler oyun olmaya devam ediyor. 142.812.398 saat izlenen oyunda, özellikle oyunun en üst liglerinden Summer Split 2020, LoL’ün zirveyi kimseye kaptırmamasında direkt etkili oldu.

2. Fortnite

Toplam izlenme süresi LoL’ü aşmasa da, Epic Games’in Battle Royale Sezon 3 lansman etkinliği Fortnite’ı listenin ikinci sırasına yerleştirdi. Tüm ülkelerden oyuncular bu etkinliği takip ederken, izleyici sayısı da milyonlara ulaştı. Oyun toplamda 111.633.926 saat izlendi.

3. GTA V

Oyunculara sunulduğu günden beri popülerliğini kaybetmeyen GTA V, Epic Games’in oyunu bedava vermesiyle daha da yükselişe geçmişti. Listenin üçüncü sırasında yer alan oyun, özellikle çok oyunculu “online” moduyla ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor. Oyun bir ay içerisinde tam 99.116.670 saat izlenmiş durumda.

4. Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty, gün geçtikçe popülerlik kazanıyor. Haziran ayında 86.993.997 saat izlenen oyun, dördüncü sezonunun yayınlanması ve Battle Royal modunun gün geçtikçe sevilmesiyle listede 4. sırayı elde etti.

5. Escape from Tarkov

Son zamanların popüler oyunu, Haziran ayında diğer büyük oyunları geçerek listede 5. sırada yer aldı. Toplamda 76.973.274 saat izlenen oyun, bizlere erken erişimde ve beta sürümlerde de harika işlerin ortaya çıkabileceğini göstermiş durumda.

6. Counter-Strike: Global Offensive

Valve’ın uzun zamandır liderliği elinde bulundurduğu Counter-Strike serisi, yeni oyunların üretilmesiyle gerilemiş durumda. Özellikle VALORANT’ın kendisine rakip görülmesiyle, Global Offensive geçtiğimiz ay yalnızca 74.897.307 saat izlendi. Bu sayılar her ne kadar yüksek görünse de, aslında bir Counter-Strike serisi için çok az.

7. VALORANT

Riot’un FPS oyunu, resmi olarak yayınlandığı ilk ayında yedinci sıraya kadar çıkıyor. Rakamlar, beta anahtarları kazanmak için izleyenlerin sayısından düşük olsa da, 55.606.909 saat izlenen bu yeni oyun Twitch’e harika bir başlangıç ​​yapmış durumda.

8. Dota 2

Listenin 8. sırasında ise Dota 2 var. The International 10 için henüz kesin bir tarih belirlenmemiş olsa da, yine de Battle Pass sezonu ve Twitch’teki zor Battle Pass seviyelerinden sonra oyuncular arasında yine popülerliğini koruyor. Oyun geçtiğimiz ay 40.629.655 saat izlendi.

9. Minecraft

İlk çıkışından dokuz yıl sonra bile Minecraft hala Twitch’te büyük bir oyuncu ve hayran kitlesine sahip. Birbirinden farklı özel sunucuları ve yenilikçi modları ile Minecraft listede yine kendine yer bulmuş durumda. Oyun geçtiğimiz ay 39.759.580 saat izlendi.

10. World of WarCraft

Listemizin son sırasında ise; MMO tarzı antik World of WarCraft var. Hala eski ihtişamının bir kısmını elinde bulunduran oyun, Haziran ayında 32.431.464 saat izlenmiş durumda. Birçok oyuncu yaklaşmakta olan Shadowlands genişleme paketini bekliyor olsa da, WoW Twitch’te hala en çok izlenen oyunlar arasında.

Last of Us Part 2 İstenen Başarıyı Yakalayamadı

Listemizi noktaladıktan sonra, kesinlikle akıllara “Last of Us Part 2 nerede ?” sorusu gelmiştir.

Uzun zamandır beklenen devam oyunu, Haziran ayında WoW’un arkasında kalarak istenen başarıyı elde edemedi ve listede kendine yer bulamadı. Büyük umutlarla piyasaya sürülen oyun yalnızca 20.063.070 saat izlenmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: LoL ve TFT’ye Bedel Değişiklikleri ve Bonus RP Geldi

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin