Valorant haritalarında neler değişti ? Valorant’ın haritalarında yapılan değişikliklere yeniden göz atın. Beta sürümünden beri sevilerek oynanan Valorant’a, yeni haritalar ve yeni kostümler geldi. Ascent haritasından sonra oyuna Icebox haritası da eklendi. Icebox haritası çıkışını gerçekleştirdiğinden beri sevilen bir harita olmadı ve bu yüzden Valorant’ın geliştiricileri haritaya değişiklikler getirdi. Gelin bu değişiklikler neler beraber göz atalım.

Valorant Haritalarına Gelen Değişiklikler

Ascent

Ascent haritasındaki bahçe girişine variller eklenmiş.

Savunucuların olduğu bölgede ise yani mide bağlanan bölgede sol tarafa variller eklenmiş. Bu sayede rakibinizi daha kolay vurabilirsiniz.

Saldıranlar için a tarafındaki bölgeye variller kurulmuş. Bu size duvarın üstüne çıkarak rakibinizi 2 yerden de sıkıştırabilirsiniz.

Split

Split haritasında ise fazla bir değişiklik yapmamışlar. Savunucular takımındaki duvara bir demir parçası eklenmiş. Bu demir parçası ise sizi rakibe erkenden gösterebilir. Yada rakibinizden daha hızlı davranarak onu öldürebilirsiniz.

Bind haritasında ise B tarafındaki ışınlayıcı kısmı oval bir şekil almış. Bu değişiklik her iki takımında yararına olmuş.

Bind haritasındaki bir değişiklik ise A hamam girişi tarafındaki kapı kısmına odunlar eklenmiş. Bu değişiklik ise rakibinizi erkenden görme olasılığı veriyor.

Haven

Gelelim son haritadaki değişikliklere. Haven haritasındaki garaj kapıları olduğu bölgeye yanı kapı kısmına variller eklenmiş. Önceden karşı taraftan gelen rakip savunucular tarafındaki oyuncuyu göremiyordu. Ama şimdi rahatlıkla görebilecek.

Bir diğer değişiklik ise C bağlantısı olan kısma kutular eklenmiş. Hemen hemen iki takım içinde adil bir değişiklik olmuş.

A bağlantısı olan bölgeye de bir fıçı eklenmiş.

C uzun dediğimiz yere ise yine kutu konulmuş.

A platformundaki kısımda ise rakibinizi daha rahat bir görüş açısı ile görebilirsiniz.

A tarafında bir değişiklik ise, kanalizasyona girerken eskiden bir duvar vardı. Ama duvar şimdi yerine perdeyi bırakarak rakibinize daha rahat bir şekilde gözükmenizi sağladı. Bu durum ise savunucular tarafından pek iç açıcı değil.

A kanalizasyonunda ki bir değişiklik ise alt tarafta bulunan kısma boru eklenmiş.

Icebox

Oyunun yeni haritası olan Icebox’a birden fazla değişiklik geldi. Bunlardan bir tanesi A side’a girerken bizleri bir rampa karşılıyordu. O rampa artık yerini düz bir zemine bıraktı.

A side kısmında da değişikliklere gidildi. Eskiden A side’da yeşil kutular vardı. O yeşil kutular yerini küçük merdivene bıraktı.

Icebox haritasında yapılan son değişiklik ise B side’a girerken bizleri iki tane üst üste duran konteynırlar karşılıyordu. Yeni yama ile birlikte konteynırların sayısı bire indirildi.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin