VALORANT 1.02 yamasının değişikliklerini kaçıranlar için VALORANT Türkiye hesabı, yenilikleri yeniden paylaşılarak oyunculara yeni konum hakkında bilgi verdi.

VALORANT’ın 1.02 yamasıyla birlikte haritadaki bazı eşyalar kaldırıldı. Bunun sebebi ise tamamen iki takımın eşit olmasıyla alakalı diyebiliriz. VALORANT, sosyal medya hesabından 1.02 yamasını kaçıranlar için yeniden bir duyuru yapmış. Haritalarda yapılan minik değişiklikler yeniden oyunculara sunulmuştu. Peki bu değişiklikler neler ?

Ascent

Ascent haritasındaki bahçe girişine variller eklenmiş.

Savunucuların olduğu bölgede ise yani mide bağlanan bölgede sol tarafa variller eklenmiş. Bu sayede rakibinizi daha kolay vurabilirsiniz.

Saldıranlar için a tarafındaki bölgeye variller kurulmuş. Bu size duvarın üstüne çıkarak rakibinizi 2 yerden de sıkıştırabilirsiniz.

Split

Split haritasında ise fazla bir değişiklik yapmamışlar. Savunucular takımındaki duvara bir demir parçası gibi bir şey eklenmiş. Bu demir parçası ise sizi rakibe erkenden gösterebilir. Yada rakibinizden daha hızlı davranarak onu öldürebilirsiniz.

Bınd haritasında ise B tarafındaki ışınlayıcı kısmı oval bir şekil almış. Bu değişiklik her iki takımında yararına olmuş.

Bınd haritasındaki bir değişiklik ise A hamam girişi tarafındaki kapı kısmına odunlar eklenmiş. Bu değişiklik ise rakibinizi erkenden görme olasılığı veriyor.

Haven

Gelelim son haritadaki değişikliklere. Haven haritasındaki garaj kapıları olduğu bölgeye yanı kapı kısmına variller eklenmiş. Önceden karşı taraftan gelen rakip savunucular tarafındaki oyuncuyu göremiyordu. Ama şimdi rahatlıkla görebilecek.

Bir diğer değişiklik ise C bağlantısı olan kısma kutular eklenmiş. Hemen hemen iki takım içinde adil bir değişiklik olmuş.

A bağlantısı olan bölgeye de bir fıçı eklenmiş.

C uzun dediğimiz yere ise yine kutu konulmuş.

A platformundaki kısımda ise rakibinizi daha rahat bir görüş açısı ile görebilirsiniz.

A tarafında bir değişiklik ise, kanalizasyona girerken eskiden bir duvar vardı. Ama duvar şimdi yerine perdeyi bırakarak rakibinize daha rahat bir şekilde gözükmenizi sağladı. Bu durum ise savunucular tarafından pek iç açıcı değil.

A kanalizasyonunda ki bir değişiklik ise alt tarafta bulunan kısma boru eklenmiş.

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ●  Twitch ● Steam Grubumuz
Discord Sunucumuz ● Kaydol

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin