En iyi hikayeye sahip oyunları sizler için seçtik. Peki günümüzde de oynanan bu oyunlar neler? Gelin birlikte göz atalım.

En iyi hikayeye sahip oyunlar

1- Mafia

Serimizin ilk sırasında şaşırmayacağınız bir oyun ile karşınızdayız. Herkes tarafından oynanan ve sevilen Mafia serisi, ilk 10`a girmeyi başardı. Gathering of Developers  tarafından bizlere 2002 senesinde sunulmuştu. Çıktığı andan itibaren ise sevilen ve beğenilen Mafia, serileri birlikte ile bu zamana kadar gelmeyi de başardı. Oyunun ana karakteri Thomas Angelo, oyun başlarında taksi şoförlüğü yapmaktaydı. Daha sonralarında hikaye biraz daha kızışmaya başladı.

2- The Witcher (2007)

En iyi hikayeye sahip oyunlar serimizde 2. sırayı The Witcher doldurmakta. The Witcher, hikaye ve oynanış bakımından oldukça başarılı ve zevkli bir hal almış durumda. Bunun yanı sıra oyunun birde dizisi yapıldı. The Witcher`ın grafikleri ise hikayesi kadar iç açıcı.

3- Far Cry (2004)

Far Cry, Crytek tarafından geliştirilmiştir. 23 Mart 2004 tarihinde Ubisoft tarafından yayımlanmıştır. Bizlere sunulduktan sonra ise 730.000 adet gibi bir satışı olmuştur. Oyunun hikayesi ise  Mikronezya’da gizemli bir adada geçmektedir. Jack Carver adında bir adam Özel Kuvvetler operatörünü takip etmekte. Sonrasında ise olanlar oluyor ve oyunun serisi bu şekilde devam ediyor.

4- The Last of Us 

Hayatta kalma ve aksiyon birbirine karıştırılarak ortaya çıkmıştır. Aslında oyunun ana konusu ölümcül bir mantardır. Oyundaki karakterler ise Joel ve Sarah`tır. Sarah babası Joel ile birlikte Teksas`ta yaşamaktadır. Birgün cordyceps cinsindeki bir mantar, bulaştığı kişileri ise birkaç saniye içinde insan yiyen yaratıklara çevirebiliyor. Joel, Sarah ve Joel`in kardeşi Tommy bulundukları ortamdan kaçmak isterken Sarah`ı vururlar. Sarah ise babasının kollarında can verir. 

5- God of War

God of War serimizin olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Playstation 2`de piyasaya sürülen God of War, serisi boyunca bizlere Kratos`un ne kadar güçlü ne kadar acımasız bir kişilik olduğunuda bizlere gösterdi. Oyunun mekanikleri ise üçüncü şahıs kamerası olarak dikkatleri çekiyor. Bu kamera açısı ile kendinizi oyunun içindeymiş gibi hissedebilirsiniz. Kratos serisinde önceden Yunan mitolojisi el alınıyordu. Ama zamanla buda değişti ve yolunu kuzeye doğru çevirdi yani İskandinav topraklarına. Burada hikaye gayet güzel ve sakin başlamakta. Bunun sebebi ise oğlu Atreus. Oğlunu ise bu zor dünyada hayatın zorluklarına hazırlamakla meşgul.

6- Red Dead Redemption

18 Mayıs 2010 tarihinde bizlerle buluşan Red Dead Redemption, 1911 yılının Vahşi Batı bölgesinde, ABD ve Meksika etrafında geçmektedir. Rockstar San Diego Rockstar North tarafından geliştirilip, Rockstar Games tarafından yayımlanmıştır. Oyun, Western temalı aksiyon-macera türünde.

7- Max Payne Serisi

Max Payne Serisi`nin ilk oyununda sırasıyla American Dream, A Cold Day In Hell ve A Bit Closer To Heaven olmak üzere 3 bölüme ayrılmış durumda. Max Payne 1998 yılında New York Emniyet Müdürlüğü‘nde çalışmaktaydı. Eve geldiğinde ise pekte iç açıcı bir manzara ile karşılaşmadı. Bunun nedeni ise bir uyuşturucu bağımlısı eve girip karısını ve çocuğunu öldürmesidir. Max Payne, eve giren uyuşturucu bağımlılarını öldürür. Öldürülenlere ise bir tahlil yapılır. Bu tahlilde adı duyulmamış bir uyuşturucu türü ortaya çıkar. Serinin devamında ise Max Payne kılık değiştirerek mafyanın arasına sızmaya çalışır. Sonralarında ise aranmaya başlar.

8- Metro Exodus

Bu seferki oyun ise Rusya`da geçmekte. Çıkan Nükleer savaş sonrasında hayat durmuştu. Hayatta kalan isim 20 yaşındaki Artyom oldu. Daha sonralarında ise Artyom başkaları da hayattamı diye keşife çıkar. Keşfe giderken yanına eşini alır. Eve dönecekleri zaman bir tren görürler. İşte macera burada başlamaktadır. Oyun FPS türü olmasıyla birlikte, grafikleride gerçekten iç açıcı durumda.

9- Half-Life

Hiç eskimeyen, hayatımızdan çıkmayan Half-Life oyununu hemen hemen herkes tarafından oynanmıştır. Half-Life oyunu Valve`nin efsane oyunlarından biridir. Her ne kadar FPS oyunu olsa da dikkat çekici bir hikayeye sahip. Oyundaki ana karakter ise fizikçi Dr. Gordon Freeman`dir. 19 Kasım 1998`de oyun Valve tarafından bizlere sunuldu.

10- Grand Theft Auto San Andreas

Çocukluğumuzun oyunu Grand Theft Auto San Andreas ile serimizin sonuna geldik. Ana karakterimiz Carl Johnson‘ın kardeşi Sweet`ten annesinin öldüğünün haberini alır ve Liberty City`den Los Santos`a geri dönüş yapar. Macera da işte o zaman başlar. 26 Ekim 2004`de bizlere sunulan Grand Theft Auto San Andreas hala baya bir ilgi görmekte.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi Strateji Oyunları

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin