Twitch’in en büyük ve kendine has yayın biçimiyle tanınmış yayıncılarından DrDisrespect, Call Of Duty:Warzone’u eleştirdi.

Call Of Duty:Warzone ikinci sınıf bir Battle Royale FPS türü oyun olarak çıktığında büyük övgü toplasada, oyun içerisinde düzeltimesi gereken onca problem ve sorun bulunmakta. Eski bir Activision çalışanı olan Disrespect, eleştiri yapmaktan ve bunları belirtmekten çekinmedi.

Disrespect’in sinirini bozan ve eleştirmesine sebep olan konu, oyun içerisinde ki sesler ve silahlara takılan dürbünlerde bulunan termal görüşler oldu. Bu problemler arasında büyük bir karışıklık olduğunu ve düzeltilmesi gerektiğini söyledi. Karşısında ki rakibe öldükten sonra sinirlenerek açıklama yapmaya başlayan Respect düşüncelerini böyle aktardı.

DrDisrespect: S****min oyun sesleri çok dikkat dağıtıcı! Bu oyunda dikkatimin dağılmasına sebep olan çok fazla ses problemi var. Birincil şahıs oyunların tarihinde ki en kötü ses tasarımına sahip, sanırım bu oyun gerçektende bu şekilde devam edicek. Bilmiyorum herşey oyundaki herşeyden dahada dikkat dağıtıcı gibi geliyor. Sesler birbirine uymuyor, mesafeler orantısız anlayamıyorum!

Yayınından kesit: DrDisrespect Audio

Bu konu hakkında Disrespect’in yanı sıra bir çok oyuncu ve yayıncıda eleştiri yapmış gibi gözüküyor. Örnek olarak aynı binada bulunduğun adamın sesinin farklı bir alan içerisinden gelmesi. Bulunduğu konumdan daha uzak bir alan içerisinde sesinin gelmesi gibi problemler hakkında eleştiriler geliyor.

Gelelim ki Battle Royale FPS türü bir oyunda, oyuncuların bir numaralı dikkat ettiği konulardan birisi olan ses çok önemli ve güvenilir bir etkene sahip. Çoğu oyuncu ise Warzone oyununda oyuncuların sesleri duyabilmesi için yeterli olmadığını iddia ediyor. Sanırım Disrespect bu konuda çok haklı olabilir. Siz ne düşünüyorsunuz?

 

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin