Bugün ortaya atılan iddiaya göre TF2 ve CS:GO‘nun kaynak kodları sızdırıldı, uzmanlara göre bu sızdırma daha fazla oyun açığına, hileye ve hatta korsanların oyuncuların bilgisayarlarına erişmesine dahi yol açabiliyor.

Steamworks geliştiricisi “2Eggss“‘in iddiasına göre oyunun 2017, panaroma güncellemesi öncesi, versiyonu ve TF2’nin daha güncel versiyonu 4chan üzerinden internete sızdırılmış durumda, isteyen herkes bu sızdırılan kaynak kodlarını kullanarak kendi oyunlarını dahi yaratabilirler.

Bir TF2 oyuncusunun paylaştığı ekran görüntüsü ise oyuncuları dehşete düşürecek cinsten, kaynak kodlarını kullanan bir korsan, oyuncunun ekranına uzaktan bir mesaj gönderiyor, uzmanlar bunu yapabilen korsanların aynı zamanda bilgisayarınıza erişerek uzaktan kontrol edebileceğini söylüyor.

Benzer bir başka durum ise bir CS:GO oyuncusu tarafından paylaşıldı, kısacası şuan bu iki oyunun oynanması güvenli değil olarak görünüyor, bazı insanlar bu sızdırılmanın ardından Valve’ın Source2 güncellemesini öne çekmek zorunda kalacağını söylüyor.

Resmi CS:GO Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre ise bu durum zaten 2 yıl önce sızdırılan kaynak kodlarının tekrar gündeme gelmesi, yani endişelenecek hiç bir durum söz konusu değil, TF2 tarafında ise sadece “TF2 oynamak güvenli” şeklinde bir açıklama yapıldı.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin