Bir süredir sadece kadın CS:GO takımı bulunan Team Dignitas yeni bir erkek CS:GO takımı kurmaya hazırlanıyor.Organizasyonun CEO’su Mike Prindiville yayınladığı videoda bir yandan mevcut organizasyonları eleştirirken diğer yandan yeni kuracağı takım için yetenek aradığını belirtti.

Dünyanın en iyi kadın CS:GO takımlarından birine sahip olan Team Dignitas, yeni CEO’ları ile birlikte League of Legends’da yakaladıkları başarının ardından yönünü CS:GO arenasına çevirdi.

Yayınladıkları videoda takımın CEO’su CS:GO arenasında son zamanlarda duyduğu negatif olaylardan bahsediyor.

“Oyunculara berbat davranıldığını, yönetim eksikliğini, oyunculara yeteri kadar değer verilmediğini hatta oyuncuların paralarını alamadığını duydum.”

CEO Prindiville bütün yetenekli oyunculara sesleniyor, hatta şuan bir organizasyon altında olduğu halde mutlu olmayan yetenekli oyunculara bile. Dignitas adı altında yeni bir “efsane” yaratacağım diyor.

Dignitas için efsane yaratmak kelimesi size abartı gelebilir fakat daha önce bunu gerçekleştirmişlerdi. Şubat 2014’de Dignitas, uber G33KZ adlı bir Danimarka takımını organizasyonu altına almıştı.

Adeta CS:GO arenasına yeni bir soluk getiren uber G33KZ yani yeni ismiyle Dignitas, bir sebepten dolayı kontratı yenilememiş ve bunun ardından bir başka Amerikalı Organizasyon Team SoloMid‘e katılmıştı fakat işler onların istediği gibi gitmedi ve son olarak oyuncuların yönettiği takım Astralis halini aldılar.

Dignitas yeni oyuncular bulup takım oluşturduktan sonra bir anda Major şampiyonu olmayacak tabi ki fakat organizasyonun yeni hali ile birlikte League of Legends’ta ulaştıkları başarıya bakacak olursak adından söz ettirecek bir takım kuracaklarını söyleyebiliriz.

Önceki içerikValve’dan Major Sonrası Açıklamalar: Takım ve Oyunculara 11 Milyon Dolar
Sonraki içerikHaluk Bilginer, Şahsiyet’teki Rolü ile Emmy Ödülleri’ne Aday Gösterildi!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin