Yönetmenliğini Onur Saylak’ın üstlendiği, senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı, puhutv’de yayınlanan Şahsiyet’in Agah Bey’i Haluk Bilginer, Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu adayı oldu.

Farklı kategorilerden, 21 ülkeden 44 adayın yer aldığı Uluslararası Emmy Ödülleri 25 Kasım’da sahiplerini bulacak.

Şahsiyet dizisinde canlandırdığı Agah Beyoğlu karakteriyle aday gösterilen Haluk Bilginer, dizide Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Hüseyin Avni Danyal, Necip Memili, Müjde Ar ve Hümeyra gibi oyuncularla birlikte rol almıştı.

Diğer adaylara geçmeden önce;

Uluslararası Emmy Ödülleri nedir?

Uluslararası Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi’nin ABD dışında yayınlanan televizyon yapımlarının en iyilerinin seçtiği ödül törenidir.

Emmy Ödülleri’nin geride kalan adayları ise şu şekilde;

Sanat Programlama

Dance or Die-A Witfilm / NTR- Hollanda
John and Yoko: Above Us Only Sky-Eagle Rock Films-Birleşik Krallık.
Michel Legrand, Sans Demi-Mesure (Michel Legrand, Let the Music Play) Cinétévé / Arte – Fransa.
Ópera Aberta – Os Pescadores de Pérolas – HBO Latin America / O2 Filmes-Brezilya.

En İyi Performans (Aktör)

Haluk Bilginer – Şahsiyet (Persona)-Ay Yapim-Türkiye.
Christopher Eccleston – Come Home-Red Production Company / BBC – Birleşik Krallık.
Raphael Logam – Impuros (Impure) Fox Networks Group Latam-Brazil / Barry Company-Brezilya.
Jannis Niewöhner- Beat – Amazon Studios / Hellinger / Doll Filmproduktion / Warner Bros. Film Productions Germany / Pantaleon Films / Almanya.

En İyi Performans (Aktris)

Radhika Apte – Lust Stories Skywalk Films / Flying Unicorn Entertainment / RSVP / Netflix/ Hindistan.
Jenna Coleman – The Cry – Synchronicity Films / BBC One / ABC / Creative Scotland / December Media PTY Ltd / Film Victoria / Sunbird Media Ltd/ Birleşik Krallık.
Marjorie Estiano – Sob Pressão (Under Pressure) – Season 2 Globo / O2 Filmes Brezilya.
Marina Gera – Orok Tel/ Szupermodern Studio / Gulag Memorial Committee/ Macaristan.

Belgesel

A Primeira Pedra (The First Stone – The Rise of Lynching in Brazil) Canal Futura / Couro de Rato/ Brezilya.
Bellingcat – Truth in a Post-Truth World Submarine / VPRO Television/ Hollanda.
Louis Theroux’s – Altered States-BBC Studios/ Birleşik Krallık.
Witness: India’s Forbidden Love-Al Jazeera English / Grain Media/ Katar.

Drama

1 Contra Todos – Season 3 (One Against All) Fox Networks Group LATAM-Brazil / Conspiração filmes/ Brezilya.
Bad Banks – Letterbox Filmproduktion GmbH / Iris Productions S.A. / ZDF/ Almanya.
McMafia-Cuba Pictures/Birleşik Krallık.
Sacred Games – Phantom Films / Netflix / Hindistan.

Kısa format seriler

dxyz – 72Seconds/ Güney Kore.
Hack The City – Fox Lab Brazil / Yourmama / Brezilya.
Luottomies – Season 2 (Wingman) Yle / Finlandiya.
Wrong Kind of Black – Princess Pictures / Avustralya.

 

Telenovela

100 Dias Para Enamorarse (100 Days to Fall in Love) – Telefe / Underground / Arjantin.
La Reina del Flow (The Queen of Flow) Sony Pictures Television / Teleset / Netflix / Caracol TV / Kolombiya.
The River – Tshedza Pictures / Güney Afrika.
Vidas Opostas (Tangled Lives) SP Televisão / SIC / Portekiz.

Komedi

Especial de Natal Porta dos Fundos (The Last Hangover)
Porta dos Fundos / Netflix Brazil
FAM! Oak 3 Films Pte Ltd Singapur.
Kupa Rashit (Checkout!) July August Productions/ İsrail.
Workin’ Moms – Season 2 Wolf + Rabbit Entertainment / The Canadian Broadcasting Corporation (CBC)
Kanada.

TV Filmi/Mini Diziler

Se Eu Fechar Os Olhos Agora/ (If I Close My Eyes Now)/ Globo. Brezilya
Lust Stories-Skywalk Films / Flying Unicorn Entertainment / RSVP / Netflix/ Hindistan
Safe Harbour-Matchbox Pictures-Avustralya
Trezor/Szupermodern Studio/Macaristan

Şahsiyet Filminin final fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ●  Twitch ● Steam Grubumuz
Discord Sunucumuz ● Kaydol

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin