İki kez CS:GO Dünya şampiyonu olan Dignitas-Fe takımı artık Riot Games’in VALORANT turnuvalarında da yer alacak.

Dignitas’ın kadın CS: GO kadrosu, VALORANT’da da yarışacak. Dignitas-Fe, 2018 ve 2019’da önde gelen bir kadın turnuvası olan Intel Challenge Katowice’i kazanan, Counter-Strike’ın en başarılı kadın takımlarından biridir.

Dignitas ilk kez 2017 yılında bir kadın CS:GO kadrosu kurdu. Ekip Intel Challenge Katowice’de ikinci sırada ve Kopenhag Oyunları’nda yarı finalde hızlı sonuçlar elde etti. Ekip 2017’yi GIRLGAMER Esports Festivali’nde bir zaferle tamamladı ve 2018’de Intel Challenge Katowice’de galip geldi. 2019’da üst üste ikinci Katowice etkinliğini kazandılar ve kadın CS:GO sahnesindeki en başarılı takımlardan biri oldular.

Dignitas-Fe 2020’deki tek LAN organizasyonu olan, Dubai’deki GIRLGAMER Esports Festivalinde ikinci sırada yer aldı.

Kısa bir süre önce, ekibin emektar oyuncularından olan Lynnie “artStar” Noquez’in yerine deneme amaçlı “Julie“ Bouchard ”Bouchard ile devam eden kadro şimdi CS: GO ile birlikte VALORANT’da da yarışacak. Orijinal oyuncular; Amanda “rain” Smith ve kaptan Emmalee “EMUHLEET” Garrido takımda kalıyor ve kadroyu VALORANT turnuvalarına yönlendiriyor.

Dignitas-Fe’nin VALORANT lansmanı, her ikisi de bu hafta sonu gerçekleşecek olan ANEW Women Açık ve Elite Esports Rivalry Bowl Davetiyesinde tanıtılacak.

İlginizi Çekebilir: Ubisoft Rainbow Six İçin Yeni Bölgeyi Duyurdu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin