Rainbow Six Kuzey Amerika Ligi duyurularının ardından, Ubisoft yeni bir bölge teklifini ortaya koydu: Rainbow Six Avrupa Ligi.

Rainbow Six Siege ligi, önceki Rainbow Six Pro League’in alternatifi ve “taktik birinci şahıs nişancı” için bölgesel ligleri geliştirme çabasının bir parçası olarak duyuruldu.

Yeni Rainbow Six e-spor küresel yapısı, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Asya-Pasifik’te dört bölgesel ligde yer alacak. Her bölgesel lig, her biri beş hafta süren üç lig oyun aşamasına yayılacak ve takımlar küresel sıralamalara puan kazandıracak. Bu durumda, “Six Major” için takımlar seçilecek ve sezonu bitiren Six Invitational Dünya Şampiyonasına götürecek. Ayrıca üç normal sezon aşamasında toplanan ilk dört takımı içeren bir Avrupa Ligi Şampiyonası da olacak.

Rainbow Six Avrupa Ligi 22 Haziran’da oyuna başlayacak ve Avrupa Şampiyonası Ligi’nden en iyi iki takımla birlikte devam eden sekiz Pro League takımı ile 10 takıma ev sahipliği yapacak. Ancak Pro League’den geçiş nedeniyle, 2020 sezonu normal üç sezondan ziyade sadece iki normal sezon aşaması içerecek.

Yeni ligin açıklanmasıyla birlikte Ubisoft, Avrupa Ligi ve Challenger League yayınları için yeni bir Paris stüdyosu oluşturulduğunu duyurdu. Oyuncular hala uzaktan çevrimiçi rekabet edecek, ancak yayın Paris stüdyosunda merkezileştirilecek. Yeni lig için çeşitli yayın geliştirmelerinin yolda olduğu da açıklandı.

E-sports Insider ise; “Rainbow Six e-sporları son yıllarda önemli ölçüde büyüdü ve Ubisoft’un yeni bölgesel yaklaşımı daha fazla yerel heyecan ve ilgi yaratmaya yardımcı oldu. Bu yeni Paris stüdyosunu çalışırken görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

İlginizi Çekebilir: En Büyük LoL Turnuvası İsim Hakkı Dağıtıyor

İlginizi Çekebilir: Asus Rog Gladius 2 Core Oyuncu Faresi İnceleme

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin