16 Avrupa takımının mücadele edeceği cs_summit 6 Avrupa duyuruldu. Major yolundaki en önemli turnuva olan cs_summit 6, Astralis olmadan düzenlenecek.

cs_summit 6 Avrupa, 24 Haziran – 5 Temmuz 2020 tarihleri arasında online bir şekilde düzenlenecek. Turnuvada toplam 16 takım, 125.000$’lık ödül havuzundan pay alabilmek için kıyasıya mücadele edecek. Ayrıca, turnuvanın final sıralamasına göre takımlar RMR puanı kazanacak. Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan ekip 2.000 RMR puanının sahibi olacak.

Turnuvanın grup aşamasından 2 takım bir üst tura çıkmaya hak kazanacak. Turnuvanın final aşamasına kadar, takımlar bo3 üzerinden karşı karşıya gelecek ve 2 haritayı kazanan takım maçın galibi olacak. Turnuvanın şampiyonunu belirleyecek final aşaması ise bo5 üzerinden oynanacak.

Takımlar

Avrupa RMR sıralamasında bulunan ilk 12 takım, turnuvaya direkt olarak davet almaya hak kazandı. Normal şartlar altında Astralis, sıralamada 1. olduğu için turnuvaya direkt davet aldı ancak organizasyon, takım kadrosundaki değişikliklerden dolayı cs_summit turnuvasına katılmama kararı aldı. Bu karar ile birlikte turnuvada mücadele edecek 11 takım belirlendi ve kapalı elemeden 5 takım turnuvaya katılmaya hak kazanacak.

cs_summit 6 Avrupa, 125.000$'lık ödül havuzu ile duyuruldu
Turnuvaya davet alan takımlar

Turnuvanın kapalı elemesinde ise 16 takım mücadele edecek ve ilk 5 turnuvaya katılmaya hak kazanacak. Avrupa RMR sıralamasındaki geriye kalan takımlar direkt olarak davet aldı. Ayrıca RMR sıralaması dışında 7 Avrupa takımı da kapalı elemeye davet alarak, cs_summit turnuvasına katılma mücadelesi verecek. Geriye kalan 5 takım ise, açık eleme turnuvası sonucunda kapalı elemeye katılmaya hak kazanacak.

Kapalı elemeye davet alan takımlar
Kapalı elemeye davet alan takımlar

Major yolunda durum nedir?

Değişen major sisteminin ardından, bu yıl Brezilya’da düzenlenecek olan Major turnuvasına Avrupa’dan 11 takım katılmaya hak kazanacak. RMR’de (Bölgesel Major Sıralaması) ilk 3 sıraya giren takımlar, ESL One: Rio 2020’nin Legend aşamasın katılmaya hak kazanırken, 3. ile 11. sıra arasındaki takımlar ise turnuvanın Challenger aşamasına katılmaya hak kazanacak.

Şu an, cs_summit 6’dan önce sıralamada Astralis 1. durumda. Fakat, Astralis cs_summit 6’ya katılmayacağı için cs_summit 6 turnuvasından sonra bu sıralamanın değişeceği kesin.

Oyuncu değişikleri, takımların sıralamasında büyük bir etki yaratabiliyor. cs_summit 6’daki performanslara göre bu sıralamanın büyük bir değişikliğe uğrayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ekran Kartı Savaşları: AMD, Nvidia’yı Solladı!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin