Asus Rog Strix Impact II oyuncu faresi sınıfı sensörü, çift el uyumlu yapısı ve hafifliği ile oyunculara sunulmuş. Şimdi minik canavara birlikte daha yakından bakalım.

Sol Elli Oyuncuların Yardımına Yetişiyor

İlk değinmem gereken kısım Rog Strix İmpact II oyuncu faresinin özellikle hitap edeceğine inandığım sol elli kullanıcılara çift el uyumlu tasarımıyla gelmesi ve İmpact II ilk nesile göre daha hafif, çok daha iyi özelliklere sahip.

Daha İyi Sensör

İlk nesilden sonra 5000 dpi yerine 6200 dpi değerinde bir sensöre sahip olan ROG Strix Impact II, 220 IPS maksimum hız ve 30 G’ye kadar hızlanma desteğini de sağlıyor. Bir oyuncunun hızlı hareketleri için ideal değerler diyebiliriz. Omron D2F ve Omron D2FC anahtarları kullanılan Impact II, bu tuş bölümüne özel bir mekanizma yerleştirilmiş.

Düz sağ ve sol tuş yerine açılı tuş yerleşimi yapılmış ve bu sayede anahtar ile tuşlar arasındaki mesafe kısaltılmış.

PAW3327 optik sensörü

Oyuncu sınıfı PAW3327 optik sensörü ile donatılan Rog Strix İmpact II, 200’den 6200 dpi seviyesine kadar destek sağlıyor. Manuel olarak farenin altındaki tuştan 400, 800, 1600 ve 3200 DPI aralığında değişim yapabiliyorken, PC üzerinden kuracağımız Armoury II yazılımı ile de geçiş yapmamız mümkün. Bir PUBG oyuncusu olarak farenin altında bulunan dpi tuşunun üstte olmasını dilerdim. Bu durum benim için kritik bir öneme sahip. Çünkü FPS oyunlarında ani dpi hassasiyet ayarı değişmemiz gerekebiliyor ve devam eden oyun sırasında fareyi çevirip değişiklik yapmak imkansız bir hal alacaktır. Oyun sırasında hızlıca dpi geçişi yapmak istiyorsanız bu durum sizi fazlasıyla üzebilir.

OYUNCU GÖZÜNDEN DENEYİM

Esporun içinde bulunan bir PUBG oyuncusu olarak oyuna girip uzun süre deneyimlemek istedim. Fakat farenin boyutunun küçük gelmesi sebebiyle pek keyif aldığım söylenemez. Sensör kalitesi diğer muadil oyuncu farelerinden bir farkı yok. Ancak yukarı kısımlarda da belirttiğim gibi hem küçük boyutlu olması hemde dpi tuşunun alt kısımda bulunması bana hitap etmedi. Eğer oyun içinde sabit bir dpi ayarıyla oynuyorsanız ve küçük bir ele sahipseniz gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Birde Moba türü ve CSGO oyuncularının özellikle bakmaları gerektiğini eklemeden geçmeyeyim.

Özel Push-Fit Anahtar Soket Tasarımı

ASUS’a özgü ittirilerek takılan anahtar soket tasarımı ile ROG Strix Impact II’nin tuş anahtarları kolayca değiştirilebiliyor. Bu da size tercih ettiğiniz anahtarları takmanızı, böylece size özel bir tuş deneyimi yaşamanızı sağlar. Bu tasarımla birlikte eskiyen ve bozulan tuşlarınızı kolayca değiştirebilir, farenizin ömrünü uzatabilirsiniz.

AURA SYNC RGB AYDINLATMA

Aura Sync uyumlu RGB aydınlatma ilk nesilde sadece ROG logosunda yer alırken İmpact II kaydırma (scrool) ve ön tarafına da eklenerek görsel kalite artırılmış. Ek olarak 3 ayrı profil ile de tercihlerinizi oluşturabilirsiniz.

ROG anahtar priz için uyumlu anahtar listesi:

 • Omron D2F Serisi anahtarlar: D2F, D2F-F, D2F-01, D2F-01F
 • Omron D2FC Serisi anahtarlar: D2FC-3M, D2FC-F-7N, D2FC-F-7N (10M), D2FC-F-7N (20M)

ASUS ROG Strix Impact II fare aşağıdaki kriterlere uyanlar için mükemmel bir seçim olabilir:

 • Hızlı ve işlevsel bir fare isteyen oyuncular
 • Büyük elleri olmayan kullanıcılar

Son Söz: Bu ürün tasarım ve işlevsellik konusunda temel seviyede ancak sensör özellikleri ve fiyat göz önüne alındığında profesyonel oyuncular için iyi bir seçenek olacaktır.

Asus Rog Strix İmpact II özellikler

 • Ağırlık: 79g (Kablo hariç)
 • DPI: 6.200
 • RGB Desteği: Mevcut
 • Bağlantı Arayüzü: Kablolu USB
 • Tepkime Süresi: 1000 Hz
 • İvme: 30G
 • Max Hız: 220 IPS
 • Sensör: PAW3327 Optik
 • Tıklama Ömrü: 50 milyon

Asus Rog Strix Impact II resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: ASUS ROG Strix Radeon RX5600XT İnceleme ve Oyun Testleri

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin