SSD’ler gün geçmiyor ki bizi şaşırtmaya devam etmesin. M2 SSD bağlamında yukarıyı hedefleyen Adata Gammix S70 PCIe 4.0 SSD’nin bütün detaylarını inceleyelim.

XPG GAMMIX S70

Performans ve Teknik Detaylar

Ürün PCI Express 4.0 arabirimini kullanarak çok yüksek hızlara çıkabiliyor. Bu bağlamda ürün de saniye de 7400MB okuma 6400MB yazma değerlerini bizlerle buluşturmakta. Ürünümüzün boyutları 2280 standart versiyonu ile birlikte gelmekte. Bu boyutlar 22mm genişlik 80mm uzunluk olarak yansımaktadır. Katı hal sürücü ile bellek dizilimleri 3D NAND teknolojisi ile yerleştirildi belirtilmektedir, bu sayede ürün bizlere 1TB ve 2TB’lik kapasiteler ile sağlanıyor. SSD’mizin üzerindeki soğutma bloğu sayesinde bu hızlar ve depolaması olsa da çalışma sıcaklığı 0-70°C olarak belirtilirken depolama birim sıcaklığı ise 40-85°C olarak belirtilmiş. Bu değerler gerçekten çok başarılı ve teknoloji anlamında adeta sınırları zorlar cinsten. Ürün son kullanıcılar için çalışma süresi olarak ise 2,000,000 (iki milyon) saat gibi ciddi bir süre olarak ön görülüyor. Ürünün garantisi ise Yurt dışında şu an 5 (beş) yıl gibi bir süre olarak belirtilmektedir.

Hız testleri.

Ürün ile alakalı performans testleri de yurt dışında yayımlandı. Sentetik olarak gelen testlerde firma hedefine ulaşmış olarak görünüyor. Gaming anlamında bu hızlar gerçekten çok yüksek olsa da profesyonel anlamda iş yapan firmalar için bu model biçilmiş bir kaftan.

Rekabet arttıkça bu tarz ürünlerin çıkması ve ülkemizde ”Gaming pazarı’‘ sektöründe yer buluyor olması ve rekabetçi fiyatlar ile gelmesi illaki biz kullanıcıları sevindiriyor olmaya devam edecek. Ürünün teknik detaylarını daha yakından takip edebilmek için lüfen bu link’e tıklayınız.

Ürün tarafımıza ulaştığı taktirde, sizlerle daha detaylı testleri ve günlük kullanım senaryosunu da paylaşıyor olmaya çalışacağım.

Ürün ile alakalı görüşlerinizi lütfen yorumlar bölümünde belirtiniz.

İlginizi çekebilir; Raspberry Pi Compute Module 4 Duyuruldu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin