Worlds 2020 finali ,Çin ve Kore temsilcileri DOMWON Gaming ile Suning’in gerçekleştireceği seri ile son bulacak!

2020 Dünya Şampiyonası’nda yarı final karşılaşmaları 24 ve 25 Ekim tarihlerinde oynandı. Serilerini kazanan DAMWONG Gaming ve Suning adlarını finale yazdırdı.

Yarı final heyecanı 24 Ekim’deki G2 Esports – DAMWON Gaming karşılaşmasıyla başladı. Avrupa temsilcisi G2 Esports için özellikle Batılı izleyiciler büyük umutlar besliyordu. Favori DAMWON olsa da G2’nun sürprize imza atabileceğine dair bir inanç vardı. Ne var ki Kore temsilcisi DAMWON seride sürprize izin vermedi. 3-1’lik rahat bir galibiyet ile adını finale yazdırdı.

Böylelikle 2 yıl aradan sonra ilk defa bir Avrupa temsilcisi şampiyona finaline yükselemedi. Yine 2 yıl aradan sonra ilk defa bir Kore takımı adını finale yazdırdı

Yarı finalin ikinci ayağında ise iki Çin ligi temsilcisi, TOP Esports ile Suning, karşı karşıya geldi. TOP Esports tarafı şampiyonanın favorilerinden biriydi ancak çeyrek finalde zorlanmış olmaları onlar hakkındaki soru işaretlerini arttırıyordu. Öte yandan Suning ise kendilerinden beklenenden çok daha yüksek bir performans sergiliyordu. Yarı final serisi, TOP Esports hakkındaki soru işaretlerinin sebepsiz olmadığını gösterdi. Suning, favori olmadığı seriyi 3-1 kazandı ve adını finale yazdırdı.

Kore – Çin Rekabeti

League of Legends esporunda Kore ve Çin bölgeleri uzun süredir rekabet halinde. Kore bölgesi temsilcileri 2013 ve 2017 yılları arasında Dünya Şampiyonası’nı domine etmiş ve üst üste 5 şampiyonluk yaşamıştı. 2018 ve 2019 yıllarında ise ibre Çin temsilcilerinin lehine döndü ve son iki şampiyonayı Çin takımları kazandı.

31 Ekim tarihinde oynanacak DAMWON Gaming – Suning finali “en iyi bölge hangisi” tartışmalarına yeni bir yaklaşım getirecek. Sihirdar Kupası’nın yeni sahibini belirleyecek maç saat 13.00’da başlayacak ve lolespor.com’dan canlı yayınlanacak.

KAYNAK: LoL Esports

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin