REKLAMmonsters reloaded advertisement

Operator, 4500 kredi ile alınabilen ve vücuda tek mermi atarak öldürebilen keskin nişancı tüfeği. Bir çok yayıncı ve profesyonel oyuncuya göre ise operator çok güçlü ve nerf’e ihtiyacı var, riot ise bu konuda oyuncularla aynı fikirde olmadığını açıkladı.

Oyuncuların şikayet ettikleri kısımlar genellikle Operator ile karakterlerin hareket hızının çok yüksek olması ve karşı strateji konusunda ajanların çok sınırlı kalması. Valorant’ın en çok esinlendiği oyun CS:GO ile karşılaştırıldığı zaman 5 sis bombası ve 10 flash bombası ile AWP oyuncuları karşısında daha kolay strateji geliştirilebiliyor. Valorant tarafında ise genellikle bir takımda en fazla 5 smoke ve 3-4 flash işlevi gören yetenek bulunuyor.

Valorant karakter tasarımı departmanının başında çalışan Ryan ‘Morello’ Scott ise yaptığı yayında bu konu ile alakalı gelen soruları yanıtladı. Özetle Morello’ya göre Operator gayet dengeli durumda, asıl problem özellikle atak takımlarının yeterince koordine olamaması ve yeteneklerini doğru şekilde kullanamaması. Aynı zamanda sis ve flash benzeri yeteneklerin bazılarının CS:GO ile karşılaştırıldıklarında yetersiz olduklarından ve güçlendirilmeleri için çalışabileceklerinden bahsetti.

Önceki içerikLeague Of Legends Yone’nin Yetenekleri Açıklandı
Sonraki içerikCS:GO – Yeni Güncelleme, Yeni Haritalar

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin