Riot Games, kapalı betada olan ve A project olarak nitelendirdiği ürünü VALORANT için Yeniden Oynatma özelliğini getiriyor.

Çıktığı günden bu yana izleyici rekorları kıran ve ilgiyi üzerine çıkan FPS tarzı oyun, kendini geliştirmeye bir hayli açık. FPS türü oyunlarda rahatsız eden unsurları düzenleyerek kendini ıspatlamaya çalışan Riot Games, yeni net kodları ve sunucu altyapıları ile rekabet bütünlüğünü koruma sözü verdi.

Dolayısıyla, eşit bir oyun alanındaki herkesle, oyuncular sunucular doğru taktiksel oyunlar yapmaya hiç bu kadar bağlı olmamışlardı. İşte tam bu noktada oyuncular kendilerini daha çok geliştirebilsin ve oyun analizleri çıkartılabilsin, hatalar gün yüzüne çıksın diye Yeniden Oynatma özelliği oyuna getiriliyor.

Özünde, bir tekrarlama sistemi oyunculara geri dönüp analiz ve iyileştirmek için oyunlarının demolarını izleme seçeneği sunacak, böylece bir maçı yeniden izlerken çeşitli perspektifleri görüntüleyebilecektir.

Temel Başlık CS:GO Ve Overwatch

Counter Strike:Global Offensive için ”GOTV” Overwatch oyun içinde yeniden oynatma özelliği bulunduğu için yapılan geliştirme ve iyileştirmenin temel başlığı CS:GO ve Overwatch oldu.

Ne zaman Yeniden Oynatma Özelliği Gelecek?

Bir oyuncu, Valorant’a istek ve öneride bulunduktan sonra, Valorant’a lansman sonrasında yani oyun çıktıktan sonra yeniden oynatma özelliğini geleceği Riot Games tarafından tescillendi. Reddit üzerinde gerçekleşen konuşmadan sonra bayağı bir ilgi çekti.  Bunun yanı sıra 7 yıl önceki gibi bir League lansmanı yapmayacaklarını ve lansmanın süprizler ile dolu olduğunu belirten Riot Games, yeniden oynatma özelliğinin lansmandan kısa bir zaman sonra geleceğini belirtti.

Dahil edilecek herhangi bir espor özelliği (oyun içi büyük turnuvalar gibi) açısından, dev, GOTV-esque özelliklerine sahip olup olmayacağı sorulduğunda, sistemin tüm özelliklerini henüz bozmadıklarını kabul etti.

Henüz belirli bir özellik listesine giremiyorum, ancak çekirdek tekrarlama sistemine sahip olduktan sonra mümkün olabilecek özellikler gibi görünüyorlar. ”

Lansman sonrasında beklenen bir ETA‘ya gelince, geliştirici bir zaman çizelgesi sağlayamayacağını açıkladı, ancak espor gözlem araçları ve killcam’lar gibi öğelerin, sistem sonunda yayınlandıktan sonra görünebileceğini ima etti.

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin