Çıkışıyla birlikte hemen hemen herkes tarafından sevilen VALORANT’ın rekabet modu ve kademeleri açıklandı.

Kapalı beta olarak hayatımıza giren VALORANT hemen hemen herkes tarafından oynanmaya başladı. Oyuncuların merakla beklediği rekabet modu sonunda açıklandı. Peki rekabet modunda hangi kademeler var?

Rekabetçi modu ile birlikte gelen kademe simgeleri ise yukarıda gördüğünüz gibidir. Önceden en yüksek kademe olan VALORANT’ın ad değişerek Radiant olmuş. Kademelerin renkler ise şık gözüküyor. Rekabet modu 1.02 yaması ile birlikte VALORANT’a gelecek.

Riot Games tarafından rekabet modu için yapılan açıklama ise şu şekilde;

VALORANT’taki her kısımda (ki bu kısımlar yaklaşık iki ay sürer), kısım süresince gösterdiğiniz performansı takip etme fırsatınız olacak. Kısımda gösterdiğiniz performansa bağlı olarak da o performansı temsil eden bir simge kazanacaksınız. 1.02 Yaması’yla birlikte rekabet modunu eklediğimiz andan itibaren kademe ilerlemenizi takip etmeye başlayacağız. Ondan kısa süre sonra da Karşılaşma Geçmişi’nde söz konusu bilgileri görebileceksiniz. En sonundaysa kısımdaki genel performansınıza bakarak galibiyet sayınız, en yüksek kademenizde aldığınız galibiyet sayıları gibi bilgiler ışığında istemcideki diğer bölgelere göre yerinizi görebileceksiniz.

Riot Games tarafından açıklamanın kalanına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin