Twitch’e rakip olarak çıkan ve shroud ile Ninja gibi dünyaca ünlü yayıncıları bünyesine katarak izleyici çekmeyi amaçlayan Mixer’in sahibi Microsoft, Mixer’in kapatıldığını duyurdu.

Microsoft, büyük umutlar ile yayın hayatına geçirdiği Mixer’i 22 Temmuz tarihinde kapatacağını ve platformdaki yayıncıların Facebook Gaming’e geçirildiğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından Facebook’un Ninja ve Shroud’a Mixer’de aldıkları ücretin 2-3 katı teklif götürdüğü söylendi ancak yayıncılar bu teklifleri kabul etmedi ve şu an bir platforma bağlı değiller. Rakamlara göre, Ninja Mixer’den 30 milyon dolar, Shroud ise Mixer’den 10 milyon dolar kazandı.

Twitch’e karşı rakip olarak ortaya çıkan ve bünyesinde birçok özel yayıncı bulunduran Mixer, yayıncılara verdiği milyonlarca dolara rağmen izleyicilere istenilen seviyede platforma çekemedi ve yayın hayatına kısa bir süre sonra veda edecek.

Mixer ‘e özel olan yayıncıların tekrardan Twitch’e geri dönmesi bekleniyor. Bu sayede, Twitch yeniden eline güçlendirme şansı yakalayacak.

Önceki içerikVALORANT Rekabet Modu ve Kademeler Açıklandı
Sonraki içerikASUS ROG, taşınabilir oyuncu monitörünü duyurdu!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin