REKLAMmonsters reloaded advertisement

VALORANT’ta nişan almak ve nişan aldığımız hedefi tam ortadan vurmak en önemli etkenlerden birisidir. Tabi bu hareketi gerçekleştirebilmek için bir kaç etkenden birisi kullanmış olduğumuz Crosshair (Nişangah). Fakat Crosshair VALORANT için ne kadar öneme sahip ve neye göre ayarlanmalıdır? Bu tür soruların cevaplarını ve VALORANT en iyi Crosshair ayarlarını sizler için derledik.

VALORANT Crosshair Ayarları

Crosshair (Nişangah) Nedir?

Adı üstünde Crosshair(Nişangah) silahımızla nişan almamızı sağlayan ekranın ortasında yer alan yatay ve dikey boylamlarda yer alan çizgilerdir.

Crosshair Ne Kadar Öneme Sahip?

Aslında böyle bir soruya yanıt aramak bir o kadar saçma diyebiliriz. Çünkü nişan almak ve alabilmemizi sağlayan en büyük etken nişangahtır. Peki nişangahın nasıl ayarlanması gerekiyor? Nişangah öncelikle silahınızın tutuş açısına ve ekranda kaplayacağı alana göre ayarlanmalıdır. Aşırı büyük olursa hedefinizi göremez, aşırı küçük olursa hedef aldığınız noktaya ateş edemeyebilirsiniz. Eğer ateş etmeye başladıktan sonra mermilerinizin ne derecede kontrol altında olduğunu görmek istiyorsanız ateşleme hatasını kullanmanızı öneririz. Bununla birlikte daha kontrollü bir ateşleme alanı (spray) sağlayabilirsiniz. İşte sizler için derlediğimiz VALORANT En İyi Crosshair ayarları:

En İyi Crosshair Ayarları

İşte sizler için derlediğimiz bize göre VALORANT En İyi Crosshair ayarları:

NİŞANGÂH AYARLARI
GENEL
Nişangâh Rengi Beyaz
Ana Çizgi Kapalı
Ana Çizgi Saydamlığı 1
Ana Çizgi Kalınlığı 1
Merkez Nokta Kapalı
Merkez Nokta Saydamlığı 1
Merkez Nokta Kalınlığı 2
Atış Hatasında Nişangâhı Soldur Kapalı
İÇ ÇİZGİLER
İç Çizgileri Göster Kapalı
İç Çizgi Saydamlığı 1
İç Çizgi Uzunluğu 4
İç Çizgi Kalınlığı 3
İç Çizgi Uzaklığı 2
Hareket Hatası Kapalı
Ateşleme Hatası Kapalı
DIŞ ÇİZGİLER
Dış Çizgi Saydamlığı 0
Dış Çizgi Uzunluğu 0
Dış Çizgi Kalınlığı 0
Dış Çizgi Uzaklığı 0
Hareket Hatası Kapalı
Ateşleme Hatası Kapalı

Profesyonel VALORANT oyuncularının kullandıkları Crosshair ayarlarını derlediğimiz VALORANT PRO serisine ulaşmak için aşağıdaki etikete tıklayınız.

#VALORANT PRO

VALORANT’ı indirmek için: playvalorant.com

Önceki içerikClubhouse Nedir, Davetiye İle Nasıl Girilir?
Sonraki içerikUbisoft, Six Invitational 2021’i Erteleme Kararı Aldı
Bedirhan Avcı
Geçmişte Mod-Z Esports'da PUBG oyuncusu olarak oynamış ve TOA Esports'da asistanlık yapmış olan yazarımız Bedirhan, şu anda Gamerbase'de yazdığı haberlerle sizleri bilgilendirmenin yanı sıra Dark Passage Esports Club'ta Menajerlik yapmakta.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin