REKLAMmonsters reloaded advertisement

Ülkemizin önde gelen Espor kulüplerinden olan fastPay Wildcats’in menajerlerinden Hakan Demirel ile VALORANT hakkında soru cevap gerçekleştirdik. IW geçtiğimiz Masters serisini yeni ve yetenekli kadrosu ile 5. bitirmişti.

Hakan Demirel İle Soru Cevap

Gamerbase: Merhaba HAKAN DEMİREL. Öncelikle Gamerbase olarak soru cevap talebimizi geri çevirmediğin için teşekkür ederiz.

Hakan Demirel: Merhaba herkese selamlar.

Gamerbase: Sorularımıza bir çok takipçimizin merak ettiği bir soruyla başlamak istiyoruz. Challangers aşamalarında oldukça genç ve yetenekli bir kadro ile yola çıktınız. Kısa vade içerisinde yolları karşılıklı olarak ayırma kararı aldınız. Bu kararları almaktaki temel etkenler nelerdi?

Hakan Demirel: Öncelikle kadromuz gerçekten iyi bir kadroydu. Master’ a kalamadıktan sonra Eren ( Brave) ayrılmak istediğini belirtti. Konuşsam da ikna edemedim ve kendisine LFT duyurusu geçebileceğini söyledim. Daha sonra kulüp kadro değişikliğinden dolayı masterda olan bir takımla anlaşmak istedi. Bu da çok normal çünkü biliyorsunuz ki Masterlardan puan toplanıyor. Bu puanlar Globalde yarışman için bir şans. Düşünürsek puan olarak şuan fnatic G2 Liquid den daha fazla puana sahibiz. Dağılan bir kadroyu yeniden düzeltmek çok zordu bu yüzden böyle bir fırsatı değerlendirmek istedik. Eski oyuncularımızla da iyi bir ayrılma süreci yaşadık. Kendileri harika insanlar onlara teşekkür ederim.

Gamerbase: Challangers aşamasından sonra Masters’ta mücadele etmeye hak kazanan No Org Found takımı ile anlaştınız. Sana göre bu kadronun en avantajlı noktası neydi ?

Hakan Demirel: Kadronun artısı en başından beri oynayan ve taktiksel olarak oldukça iyi bir takım olması. Tabi ki en büyük avantajı da yukarıda belirttiğim puan meselesiydi. Şimdi hatalarımıza bakıp daha iyi olmak için çalışmalara devam ediyoruz.

Gamerbase: No Org Found ile anlaşma sağladığınızda eski kadronuzda bulunan TheCady kurallar gereği yedek konumuna geçti. Onun yerine Kipperman turnuva boyunca mücadele gösterdi. Sence Kipperman performansı ile TheCady’nin yokluğunu hissettirdimi ?

Hakan Demirel: Kipperman gerçekten yetenekli ve iyi bir oyuncu. Kendini daha da geliştirecektir. TheCady ise benim küçük kardeşim gibi ve Türkiye’nin sayılı iyi oyuncularından. Kendisi bizim yıldız oyuncumuz her zaman. Onun yeri bende çok ayrı. Bu soruya cevap vermek anlamsız olur. Çünkü oyuncuların hepsi kazanmaya çıkar. Hepsi elinden gelenin en iyisini yapmak ister. TheCady’li kadroyu Master 2 de görüp öyle değerlendirme yapabiliriz…

Gamerbase: Masters serisinde önce Oxygen Esports karşısında 2-0’lık bir mağlubiyet, sonrasında RARE Esports karşısında 2-1’lik mağlubiyet alarak turnuvaya veda ettiniz. Bu mağlubiyetlerin başlıca sebepleri nelerdi ?

Hakan Demirel: Yeni bir takım olduğu için iletişim sorunları vardı. Ayrıca mental olarak 1-2 oyuncunun iyi olmadığı bir dönemdi. İletişim sorununu aşmak için çalışmalara gaz verdik. Daha iyi geleceğiz.

Gamerbase: Aldığınız mağlubiyetlerden sonra sosyal medya hesaplarınızdan yaptığınız açıklamalarda, bir sonraki Challangers aşamasına daha güçlü hazırlanacağınızı belirttiniz. Bu zaman içerisinde antrenmanlarınız ve takım içi uyumunuzda neler değişecek ?

Hakan Demirel: Elendikten sonra 1 gün off verip TheCady dahil ettik kadroya. Takımla uyuşması için gereken atılımları yaptık. İletişimi güçlendirmek adına Takım koçlarımızdan Tolunay’la beraber çalışmalar yaptık. Harita seçimlerimizde bir takım değişikliklere gittik. Düzenli bir antrenman programımız var ve çok çalışarak geliyoruz.

Gamerbase: Takım ile kulübünüz içerisindeki ilişkiniz bir çok takipçi tarafından merak edilmekte. Takim ile kulüp arasındaki ilişkiniz ne derecede büyük ?

Hakan Demirel: Kulüp olarak takıma hep yakın oluyoruz. 460 oyuncuya sahibiz totalde. Bu kadar oyuncuyu bir arada tutmak da kolay değil. Valorant takımımızla aile gibiyiz. Herkesle güçlü bağlarımız var ve bunun dışarıdan da fark edildiğini düşünüyorum.

Gamerbase: Röportajımızı sonlandırmadan önce, profesyonel anlamda kendisini geliştirmek isteyen genç oyunculara ne gibi önerilerde bulunmak istersin ?

Hakan Demirel: Minör ve major turnuvalarda kendilerini göstermeleri lazım. Tecrübe kazanmaları lazım. Turnuva tecrübesi çok ayrıdır. Her gün kendilerini geliştirmek adına videolar izleyip bireysel antrenman yapmalılar. Günümüzde gördüğüm en büyük hata oyuncular sadece 1 ajan üzerine yoğunlaşıyorlar. Farklı ajanlarla oynayarak kendilerini geliştirmeliler. Karşınıza gelen ajanlara karşı refleks gösterip oyunlarını bozabilirsiniz. Hep söylediğim gibi bu oyun hatalarla oynan bir oyun günün sonunda kim daha az hata yaparsa o kazanır.

Gamerbase: Sorularımızı cevapladığın için çok teşekkür ederiz. IW ekibine bir sonraki Challangers aşamasında başarılar dileriz!

Hakan Demirel: Ben teşekkür ederim. Size ve okuyan herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. fastPay Wildcats olarak Masters 2’ye daha güçlü geleceğiz!

Önceki içerikeFootball PES 2021’in En Güçlü 10 Takımı
Sonraki içerikOtherSide Esports PUBG Kadrosunu Duyurdu
Bedirhan Avcı
Geçmişte Mod-Z Esports'da PUBG oyuncusu olarak oynamış ve TOA Esports'da asistanlık yapmış olan yazarımız Bedirhan, şu anda Gamerbase'de yazdığı haberlerle sizleri bilgilendirmenin yanı sıra Dark Passage Esports Club'ta Menajerlik yapmakta.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin