REKLAMmonsters reloaded advertisement

Ülkemizde VALORANT arenasında mücadele eden OXYGEN Esports’un VALORANT Koçu Deren ”Cuaj” Ülgen ile sizler için soru cevap gerçekleştirdik. OXYGEN Esports geçtiğimiz Masters’ta turnuvayı 3. bitirmiş ve tecrübeli koç ekibin başına yeni geçmişti.


Deren ”Cuaj” Ülgen ile Soru Cevap

Gamerbase: Merhaba Deren! Gamerbase ekibi olarak röportajımızı kabul edip sorularımıza yanıt verdiğin için teşekkür ederiz.

CUAJ: Ben teşekkür ederim. Bu platformla röportaj yapmak benim için de çok keyifli.

Gamerbase: OXYGEN Esports ile Coach görevi için yakın bir zamanda anlaşma sağladın ve Masters öncesinde ekip ile hızlı bir şekilde çalışmalara başladın. Takıma gelir gelmez kendinde benimsediğin öncelikli amacın neydi ?

CUAJ: Bu göreve geldiğimde içerisinin nasıl olduğunu bilmiyordum. Geldikten sonra bir kaç gün boyunca takımı analiz etme fırsatım oldu. İletişim dahil bir kaç rol ve kompozisyonda değişikliğe gittik. Bizim için olumlu olduğunu düşşünüyorum. Bu yüzden benimsediğim amaç sürekli aynıdır, zirveye oynamak ve bunun için çabalamak.

Gamerbase: Bu amacına ne kadar adım atabildin ve bu seni tatmin ettimi?

CUAJ: Tabi ki istediğimiz seviye çok yüksek olduğu için çıkması da uzun sürüyor fakat çok hızlı ve verimli adımlarla ilerlediğimizi düşünüyorum. Tatmin olmak zor çünkü dediğim gibi hedeflerimizin daha altındayız. Çok daha yüksek hedeflerimiz var.

Gamerbase: Takımın ile arandaki uyumu nasıl nitelendirebilirsin?

CUAJ: Takım ile aramdaki uyum ilk başladığım zamanlarda biraz dağınıktı diyebilirim. Ama şuan için hepimiz hem iyi arkadaşız hem de görevlerimizi yapmamız gerekenleri biliyoruz. Antrenmanlar dışında da çok fazla vakit geçiren bir takımız o yüzden uyumumuz iyi diyebilirim.

Gamerbase: Masters serisinde OXYGEN Esports olarak üçüncü bitirdiniz. Genele oranla baktığınızda üçüncülük çok kötü bir derecede değil fakat gözlerde şampiyonluğun diğer adaylarından birisi olarak gözüküyordunuz. Sizin için yolunda gitmeyen etkenler nelerdi ?

CUAJ: İstediğimiz oyunları aslında yaptığımızı düşünüyorum. Yarı final sabahında bir şeylerin ters gittiğinin farkındaydık yine de elimizden gelen mücadeleyi ettik. Oyuncularımla gurur duyuyorum ellerinden geleni yaptıklarını düşünüyorum o psikolojide birbirlerine anlayışlı davrandıkları için de çok mutluyum. Şanssız anlar yaşadık bazen çalıştığımız şeylerin fazlasını istedik ve zaman zaman koptuğumuz dakikalar oldu onun dışında hala sonraki seriler için şampiyonluk adayı olduğumuzu biliyoruz.

Gamerbase: Geçtiğimiz günlerde OXYGEN Esports’un veteran oyuncularından olan MAVERA takımdan ayrıldığını ve rüyadan uyanması gerektiğini söylemişti. MAVERA ayrılığı takım içindeki ilişkileri nasıl etkiledi?

CUAJ: Mavera çok iyi karaktere sahip,çok çalışkan ve disiplinli bir oyuncu. Oyun zekası da çok yüksek. Bizim her şeyden önce arkadaşımız dostumuzdu. Tabi ki canımız sıkkın bu duruma fakat o hala bizim arkadaşımız hala bizden biri. Belirli kararlar alındı. Herkes karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde kariyerine devam edecektir.

Gamerbase: Takımınızı oyuna ve birbirine bağlayan temel unsurlar sence neler ?

CUAJ: Bizim takım için özellikle herkesin yakın arkadaş olması bizi oyunda tutan en önemli unsurlardan çünkü rahat rahat her şeyi konuşabiliyoruz. Kim neye alınacak vs diye bir derdimiz yok çünkü birbirimizi iyi anlıyoruz. Takımdaki her oyuncu kendini kanıtlamış,bu tarz oyunlarda ki yeteneklerini göstermiş ve kazıya kazıya buralara gelmiş insanlar. Bu sektörün dibinide zirvesini de görmüş oyuncular. Herkes ne yapması gerektiğini biliyor bazen aynı sayfada olamasak da konuşarak iletişim kurarak her şeyi hallediyoruz ve bu bizi oyunda tutuyor.

Gamerbase: Valorant Challangers Stage 2 Başlamak üzere ve İzlandaya 2 takım gidecek kendinizi bu 2 takım içerisinde görüyor musunuz?

CUAJ: Biz her zaman zirvenin bir adayıyız. Tabi ki hedefimiz İzlanda da oynanacak finallere gitmek. Elimizden geleni yapacağımızı takipçilerimize ve destekçilerimize gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Gamerbase: Takıma yeni bir oyuncu arayışınız varmı ve seçmek istediğiniz oyuncunun temel özellikleri neler olmalı ?

CUAJ: Tabi ki bir oyuncu alacağız.Aradığımız özellikler de var açıklamak uygun olmaz diye düşünüyorum ama yakında yeni bir isim kadromuza katılacak ve gücümüze güç katacağız diyebilirim.

Gamerbase: Son olarak VALORANT Espor’unda bulunduğunuz konumda olmak isteyen onlarca genç yeteneklere ne gibi tavsiyelerde bulunmak istersin ?

CUAJ: E Spor ülkemizde bir hayli yaygınlaşmaya başladı. Tabi ki sektörde oyunculuk dışında bulunabilecekleri bir çok dal var. Genç arkadaşlara en büyük tavsiyem şu olur hem kendinizden büyüklerle oynarken saygınızı ihmal etmeyin. Çünkü oynadığınız isimler bu e sporun tokatını da ekmeğini de yemiş insanlar. Sizden tecrübeliler ama bu demek değil ki her dedikleri doğrudur. Doğru bildiklerinizi onlarla düzgünce konuşarak açıklamaya çalışın. En önemli tavsiyem ise canınız ne istiyorsa hayallerinizden vazgeçmeyin. Geç olabilir, güç olabilir ama hayatınızda bir daha geri dönemeyeceksiniz. Keşkelerinize yer bırakmayın. Yaptığınız işe ve iş arkadaşlarınıza saygınızı yitirmeyin.

Gamerbase: Sorularımıza cevap verip GAMERBASE’e vakit ayırdığın için çok teşekkür ederiz. Küresel bu yolculukta başarılar dileriz!

CUAJ: Çok teşekkür ederim bu platformda soruları cevaplamak çok keyifliydi. Herkese iyi çalışmalar diliyorum.

Önceki içerikLeague of Legends: Wild Rift’e ARAM Geliyor
Sonraki içerikOxygen Esports, NBA2K Takımını Duyurdu
Bedirhan Avcı
Geçmişte Mod-Z Esports'da PUBG oyuncusu olarak oynamış ve TOA Esports'da asistanlık yapmış olan yazarımız Bedirhan, şu anda Gamerbase'de yazdığı haberlerle sizleri bilgilendirmenin yanı sıra Dark Passage Esports Club'ta Menajerlik yapmakta.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin