Yaklaşık bir ay önce içerisinde kero, russ, LEGOO, ENERQIA, realzy ve GAIS yer alan kadrosu ile yollarını ayırmış olan TOA Esports, kapalı elemelerinde slot sahibi olduğu Intel ESL Türkiye Şampiyonası 2019 yaz sezonunun hemen öncesinde yeni CS:GO kadrosunu tamamlamış gibi gözüküyor. Henüz herhangi bir duyuru olmasa da “TOA Esports Official” isimli sadece takım oyuncularının yer aldığı gruptaki eski kadrodaki oyuncular çıkartılmış ve yeni oyuncular eklenmiş. Bunun yanı sıra aynı değişiklik Steam grubunun açıklamasındaki “CS:GO Line-Up” kısmı altında da yapılmış.

Yeni oyuncuları destekleyen diğer bir durum ise TOA Esports’un sadece çalışan, partner ve oyuncularını takip ettiği toaesports kullanıcı adlı Instagram hesabından Steam grubunda yeni kadro altında belirtilmiş oyuncuların takip edilmiş olması.

TOA henüz yeni kadrosuyla ilgili bir duyuru yapmamış olsa da Twitter hesabından gözleri üzerine çeken bir tweet göndermişti. Söz konusu tweet:

Steam grubundan görmüş olduğumuz kadro, Twitter hesabındaki paylaşımda yapılan TOA Akademi, TOA Young Stars ve ana takımı birer jenerasyon saymamız durumunda “3 jenerasyon bir arada” tanımına da uymakta. Bütün bunları göz önünde bulundurduğumuzda kesin gözüyle baktığımız o kadro:

  • Ali Cihan “GAJA” Kestir
  • Ata “atabeast” Coşkun
  • Eray “GAIS” Sarıkaya
  • Kerimhan “kero” Duman
  • Yalçın “StoxienN” Kılıç

Yeni kadroyu incelediğimizde TOA’nın ESEA Open Türkiye şampiyonu olduğu ve ESL Türkiye 2019 Şampiyonasında mücadele ettiği kadrodan iki ismin, GAIS ve kero, takımda kaldığını görüyoruz. Yeni kadrodaki diğer isimleri incelediğimizde ise GAJA‘yı gemişte yine TOA’dan, atabeast’i TOA Akademi‘den ve StoxienN’i ise TOA Young Stars‘dan hatırlıyoruz.

TOA Esports, yeni kadrosu ile Intel ESL Türkiye Şampiyonası 2019 Yaz Sezonu Elemeleri Başladı başlıklı yazımızda bahsetmiş olduğumuz üzere Intel ESL Türkiye Şampiyonası 2019 yaz sezonunun açık elemelerini atlayarak doğrudan kapalı elemelerinde oynayacak. 13 Temmuz’da başlayacak olan turnuvaya sayılı günler kalmışken takımın turnuvaya hazırlanmak için yeterli vakti olmayacak gibi gözüküyor. Yine de aynı takımın çatısı altından geliyor olmaları belki uyum sağlama aşamasını atlamalarını sağlayarak hazırlığı zamanında tamamlayabilmelerini sağlar.

TOA Esports‘a önlerindeki ESL şampiyonasında iyi şanslar diliyoruz ve uzun soluklu bir takım olmalarını umuyoruz 🙂

Önceki içerikFACEIT Alman Pro Lig’inde Hırsızlık Olayı
Sonraki içerikASUS, RTX 20 SUPER Ekran Kartlarını Duyurdu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin